מבוגרת שנתפסה גונבת מזון בשווי עשרות ש״ח נסחטה ע״י בעלי המעדניה ונדרשה לשלם 17 אלף ש״ח - 0404
מבוגרת שנתפסה גונבת מזון בשווי עשרות ש״ח נסחטה ע״י בעלי המעדניה ונדרשה לשלם 17 אלף ש״ח ויקיפדיה

מבוגרת שנתפסה גונבת מזון בשווי עשרות ש״ח נסחטה ע״י בעלי המעדניה ונדרשה לשלם 17 אלף ש״ח

משטרת ישראל חוקרת בימים אלו חשד לסחיטה באיומים של תושבת אשדוד בת 73 לאחר שזאת נתפסה גונבת מוצרי מזון בשווי כ-80 ש״ח ממעדניה. הסכום אותו ‏״נדרשה״ לשלם בכדי שלא ידווח המעשה למשטרה – 17 אלף ש״ח.

חקירת המשטרה החלה לפני ימים ספורים לאחר שהאשה המבוגרת התייצבה בתחנת המשטרה ודיווחה כי נתפסה במעשה גניבה וכי נותרה כעט ללא פרוטה למחייתה ועל כן גמלה בליבה ההחלטה ל״הסגיר״ עצמה. בעקבות דיווחה, עיכבו חוקרי המשטרה שלושה חשודים לחקירה – בעל העסק כבן 52, מנהלת המעדניה כבת 50 ואחראי הביטחון במקום כבן 51. בתום חקירתם בה טענו כי היא זאת שהציעה להם את הפיצוי הכספי, שוחררו השלושה בתנאים מגבילים.

‏תחילתה של הפרשייה לפני כשבוע ימים, אז נתפסה האשה גונבת מוצרי מזון, נקניק וחבילת סוכריות, בשווי כ-80 ש״ח. האשה נתפסה על ידי עובדי המקום והוכנסה אל משרד העסק שם על פי החשד הציבו מי מהחשודים תנאי לאשה המבוגרת – משטרה או תשלום פיצוי.

מאחר והאשה חששה מתוצאות מעשיה, ביקשה לא לערב את המשטרה, קבעו לה החשודים כי עליה לשלם במידי סכום ״פיצוי״ בגובה 17,000 ש"ח. החשודים ניסו אף לחייב את כרטיס האשראי שהיה ברשותה אך ללא הצלחה. משכך, חוייבה האשה לרשום עבורם 12 המחאות בסך 1,417 ש"ח כ״א, המחאות שנרשמו ללא מוטב.

ימים ספורים לאחר מכן חזרה האשה אל המעדניה וביקשה להקל עמה בסכום ושזה יעמוד על 12,000 ״בלבד״. זאת אף הביאה להם סכום מזומן של 1,000 ש"ח בתמורה לאחת המחאות אך החשודים לא נענו לבקשתה, תוף שציינו כי חסר עוד 417 ש"ח על מנת לקבל חזרה לידיה המחאה אחת. יתרה מכך, גם את הכסף המזומן שהביאה נטלו החשודים לכיסם, ותחנוניה כי אינה מצליחה למשוך כסף נוסף מהבנק נפלו על אוזניים ערלות. אם לא די בכך, אילצו החשודים את האשה לרשום מכתב בו היא מתנצלת על מעשיה וכי היא מוכנה מיוזמתה, כביכול, לשלם פיצוי בסכום זה שנקבע למעשה על ידם.

כשהבינה האשה שנותרה ללא פרוטה כלל, בחרה והגיעה אל תחנת המשטרה, כאמור, וביקשה מחוקרי המשטרה להיעצר מאחר ואין ביכולתה לשלם לחשודים. בעקבות דיווחה נעצרו לחקירה שלושת החשודים ומסרו גרסתם. בסיום חקירה שוחררו השלושה בתנאים מגבילים והחקירה נמשכת.