חצופים: קבלנים השליכו פסולת בנייה בתוואי מורד הירדן - 0404
+
חצופים: קבלנים השליכו פסולת בנייה בתוואי מורד הירדן

חצופים: קבלנים השליכו פסולת בנייה בתוואי מורד הירדן

במהלך סיור שגרתי של צוותי אגף ניקוז ברשות הכינרת הבוקר, (שני, 6.11), הבחין המהנדס אושרי ילוז, בערמה גדולה של פסולת חומרי בניין, שעל גדות הנחל ובתוכו, מול הכניסה למורד הירדן. באופן מידי נשלח למקום טרקטור לטיפול במפגע וכן צוותים לפינוי האשפה באופן ידני מתוך תוואי הנחל.

מדובר בעבירה על החוק ומפגע חמור באיכות הסביבה. מידי שנה נוצרת בישראל כמות פסולת בניין במשקל של 7.5 מיליון טון, כשלאתרי הפסולת המוסדרים מגיעים כ- 1.5 מיליון טון. יתר הפסולת מושלכת שלא כחוק בשטחים פתוחים וגורמת למפגעים קשים.

"להשלכת פסולת בניין באופן לא חוקי, השפעות סביבתיות ובריאותיות חמורות, כולל חדירת החומרים המזהמים והרעילים לקרקע ובסופו של דבר גם למי התהום ומקורות המים, הגורמים להכחדת החי והצומח וכן חודרים למי השתייה", ציין אושרי ילוז מהנדס רשות הכינרת.

"אנו פועלים לשיקום הנחלים ומקורות המים ובגלל עצלנות של קבלן המעדיף לשפוך את הפסולת בקרבת אתר הבנייה וסיבות דומות, נגרם נזק לציבור ולטבע. מתוואי הנחל הוצאנו כמויות גדולות של בטון, קרטונים, דליי צבע וכדומה. העברה חמורה ביותר".

ברשות הכינרת משקיעים מאמצים לאיתור העבריין, שכן במידה ויאותר יספוג קנס כבד במיוחד על פי החוק במדינת ישראל. בנוסף, מבקשים מהציבור, כי במידה ומישהו הבחין במקרה זה או במקרים דומים ויכול לסייע במידע, אנא לדווח לכוכבית כינרת *55477.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com