שוטרים טעו בזיהוי וביצעו לינץ' באזרח תמים. עו"ד בן גביר: נגיש תביעת ענק - 0404
+
שוטרים טעו בזיהוי וביצעו לינץ' באזרח תמים. עו"ד בן גביר: נגיש תביעת ענק דוברות המשטרה

שוטרים טעו בזיהוי וביצעו לינץ' באזרח תמים. עו"ד בן גביר: נגיש תביעת ענק

ביום חמישי האחרון יצא י' בשעה אחת בלילה מאירוע חברתי בתל אביב לביתו בשכונת רמות בירושלים כשהוא רכוב על קטנועו. לאחר שחלף בכביש 443, בין מכבים לגבעת זאב, הגיחה מאחוריו ניידת משטרה והפעילה סירנה. י', שחשב כי השוטרים ממהרים לאירוע כלשהו, זז מעט הצידה ואו אז סטתה הניידת לעבר י', ניגחה אותו והוא הועף מהקטנוע אל הכביש.

מיד לאחר מכן, קפצו השוטרים על י', החלו להכותו, ירו עליו באקדח טייזר ואזקו אותו, תוך שהוא צורח מכאבים, מתחנן שיעזבו אותו שכן לא עשה דבר ומבקש שיזמינו אמבולנס.

אלא שהשוטרים סרבו לבקשתו ורק לאחר שלקחו ממנו תעודת זהות וערכו בירור הבינו כי טעו בכתובת והזמינו לי' אמבולנס שלקח אותו לבית החולים שערי צדק בירושלים – שם הוא מאושפז עם חבלות בגופו ושברים בידיו וצפוי לעבור ניתוח בימים הקרובים.

פרקליטו, עו"ד איתמר בן גביר: "מדובר באירוע חמור ביותר, בו שוטרים מתנהלים כאילו אנחנו במדינת עולם שלישי. אין שום הסבר ללינץ' שעושים שוטרים באזרח תמים שכולל ניגוח עם הניידת, מכות אלה וירי טייזר. גם אם הוא היה חשוד באיזו שהיא עבירה, יש בתי משפט והליכים חוקיים שניתן לנקוט בהם ולא ניתן לבצע לינץ', קל וחומר כשכאמור מדובר באזרח תמים ומדובר בטעות בזיהוי. בימים אלו מתגבשת תביעת ענק נגד המשטרה".