לא היה כלום: סיפור נוסף בחקירות נתניהו קורס - 0404
+
לא היה כלום: סיפור נוסף בחקירות נתניהו קורס עמוס בן גרשום, לע"מ

לא היה כלום: סיפור נוסף בחקירות נתניהו קורס

בחודשים האחרונים ניסו אמצעי תקשורת שונים לטעון שהמיליארד ההודי ראטן טאטא ניסה לקדם הקמת מפעל למכוניות בגבול עם ירדן, בשותפות עם המיליארדר ארנון מילצ׳ן. על פי הדיווחים, מילצ׳ן ביקש לכאורה מראש הממשלה נתניהו לקדם אזור סחר חופשי בגבול עם ירדן, וכך היה זוכה להכנסות גבוהות מהמהלך. היוזמה, בסופו של דבר, לא יצאה אל הפועל.

אך היום מתברר כי הסיפור כולו הינו קשקוש מוחלט – פייק ניוז. מהודעה שפרסמה היום חברת טאטא עולה כי טאטא הבהיר לחוקרי המשטרה שנתניהו ומילצ׳ן כלל לא היו מעורבים בפרויקט.

על פי הודעת החברה, נציגי מערכת אכיפת החוק שאלו את טאטא לגבי קשריו האישיים והעסקיים עם ארנון מילצ'ן. טאטא הבהיר לפי ההודעה כי לא היו לו כל קשרים עסקיים עם מילצ'ן מעבר לכך שהוא היה לקוח של חברת יעוץ ביטחוני, אליה היה קשור.

באשר לפרויקט מפעל הרכבים נמסר מהחברה: "טאטא השיב מיד כי מעולם לא דן עם מילצ'ן לגבי הפרויקט הזה וכי קבוצת טאטא מעולם לא חישבה את העלות המשוערת של הפרויקט".

"טאטא הבהיר כי בשום שלב הוא לא הביע תמיכה בטענה כי נתניהו היה מעורב באופן ישיר או עקיף בפרויקט או שקיבל ממנו כל רווח אישי״, נכתב בהודעה, ״טאטא מעריך מאוד את נתניהו ורואה בו חבר. הטענות מהסוג שמועלות נראות חסרות בסיס וככאלה שעומד מאחוריהן מניע ברור".