ראשי הרשויות בשומרון הצטרפו למשפחות השכולות ופתחו בשביתת רעב - 0404
+
ראשי הרשויות בשומרון הצטרפו למשפחות השכולות ופתחו בשביתת רעב 0404

ראשי הרשויות בשומרון הצטרפו למשפחות השכולות ופתחו בשביתת רעב

ראשי הרשויות באוהל המחאה הצטרפו לשביתת הרעב של המשפחות השכולות.

ראש מועצת שומרון – יוסי דגן, ראש מועצת בית אריה – אבי נעים, ראש מועצת קריית ארבע – מלאכי לוינגר הודיעו הבוקר כי הם מצטרפים לשביתת הרעב מול בית ראש הממשלה וזאת לאחר שהמשפחות השכולות הודיעו אמש על פתיחת שביתת הרעב מול בית ראש הממשלה.

השובתים באוהל המחאה מסרו כי, ״אוהל המחאה מול בית ראש הממשלה הוקם לפני כשבועיים, לאחר שראש הממשלה הבטיח פעם אחר פעם בתקשורת כי יתוקצבו כבישים עוקפים ביו״ש, אמצעי בטחון לישובים ביו״ש בהם גדרות אינדיקטיביות ומצלמות, אותן דורש הצבא בכדי למנוע חדירות לישובים ופיגועים כפי שקרה למשפחת סולומון בחודש יולי האחרון, ואמצעי בטחון בכבישים, בהם תאורה וקליטה סלולארית ובכך למנוע פיגועים מסוג הפיגועים של ברוך מזרחי הי"ד – אז חיפש המחבל מקום ללא קליטה סלולארית לבצע את הפיגוע. על אף ההבטחות, אף אחת מההבטחות לא תוקצבה. ומדובר בסך של 1.2 מליארד שקלים סה״כ המיועדים להצלת חיי אדם״.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן: "בלב כבד אנחנו מכריזים על הצטרפותנו לשביתת הרעב. כואב לנו מאוד אבל המלחמה הזו היא למניעת משפחת השכול הבאה. אני קורא לראש הממשלה לא להסתפק בהצהרות לתקשורת ולהעביר שורה תקציבית לטובת הכבישים העוקפים, אמצעי הבטחון בישובים ובכבישים״.

ראש מועצת בית אריה אבי נעים: "המשפחות השכולות נפגעות הטרור ואנו ראשי המועצות קיבלנו החלטה להחריף את המאבק ולהתחיל בשביתת רעב ללא מגבלת זמן, על מנת לנסות ולקבל תשובות ברורות ולוחות זמנים מראש הממשלה. המאבק שלנו הוא מאבק על החיים. לי ברור שהדברים בסופו של דבר יתממשו, אך חשוב שזה יקרה מהר לפני הפיגוע הבא והמשפחה השכולה הבאה.

אדוני ראש הממשלה, אנו התומכים שלך, אנשי ההתיישבות והימין, ממשיכים לשבת על המדרכה מול ביתך בבלפור והחל מהיום גם שובתים רעב עם בקשה בסיסית – ביטחון למשפחות שלנו״.