מחריף המאבק על תקציבי הביטחון בשומרון: המשפחות השכולות פותחות בשביתת רעב מול בית רה"מ - 0404
+
מחריף המאבק על תקציבי הביטחון בשומרון: המשפחות השכולות פותחות בשביתת רעב מול בית רה"מ מועצה אזורית שומרון

מחריף המאבק על תקציבי הביטחון בשומרון: המשפחות השכולות פותחות בשביתת רעב מול בית רה"מ

המשפחות השכולות בהן הדס מזרחי ששכלה את בעלה ברוך מזרחי בפיגוע ירי כשהיה בדרך עם משפחתו לחגוג את ליל הסדר, רותי חסנו ששכלה את בעלה אברהם בפיגוע לפני כשנתיים, ויצחק אבוטבול ששכל את אשתו הדס בפיגוע ירי כשהייתה בדרכה הביתה הודיעו על החרפת המאבק על תקציבי הביטחון ליהודה ושומרון.

במכתב שנשלח לראש הממשלה, בנימין נתניהו, מסרו המשפחות כי החל ממחר (ראשון) בבוקר, בכוונתן לפתוח בשביתת רעב מול בית ראש הממשלה עד אשר יועבר תקציב לטובת אמצעי בטחון ביישובים ובכבישים ועבור סלילת כבישים עוקפים.

החלטת המשפחות התקבלה לאחר שמזה כשבועיים הן יושבות באוהל המחאה יחד עם ראשי הרשויות ביו"ש, בהם ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ראש מועצת בית אריה אבי נעים וראש מועצת קריית ארבע מלאכי לוינגר, מבלי לקבל מענה הולם מצידו של נתניהו.

במכתב המשפחות לראש הממשלה נכתב כי "אדוני ראש הממשלה אל תתעלם מכאבנו. לאחר כמעט שבועיים בהם אנו יושבים מול ביתך לא רק למעננו אלא למען כל עם ישראל לא טרחת אפילו לבוא לשמוע את טענותינו. הנוגעות לבטחון אזרחי המדינה הזו ולמניעת הפיגוע הבא. בצער רב אנו נאלצים להודיע לך על החרפת המאבק. החל מיום ראשון נפתח בשביתת רעב מול ביתך. אנחנו קוראים לך לא להסתפק בהצהרות בתקשורת על תקצוב כבישים עוקפים אלא בהעברת שורה תקציבית לנושא".

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון וממובילי המאבק, התייחס להחרפת המאבק ואמר כי "זו החרפה שלא היינו צריכים להגיע אליה. ראש הממשלה. עשה את המעשה הנכון. הצל את המשפחה השכולה הבאה מאסון. תן מקור תקציבי אמתי לסלילת הכבישים העוקפים ולאמצעי הביטחון ביו"ש. אני לא רוצה להחזיק שוב בידיי ילדים יתומים כפי שהיה ברצח הנקין ולראות משפחות כמשפחת פוגל רגע אחרי רצח. עזור לעם ישראל כפי שאתה בוודאי יודע לעשות. שבענו סבל ומכאוב".

גורם בליכוד מסר בתגובה בחדשות 0404 : ״יש מי שיודעים שתקציב הכבישים העוקפים ביו״ש יעבור בקרוב מאוד ולכן הם מנסים עכשיו לקושש קרדיט״.