פרסום ראשון: בנט יוצא למסע בארה"ב נגד ״מדינה פלסטינית״ - 0404
+
פרסום ראשון: בנט יוצא למסע בארה"ב נגד ״מדינה פלסטינית״ עודד קרני

פרסום ראשון: בנט יוצא למסע בארה"ב נגד ״מדינה פלסטינית״

בשבוע הבא שר החינוך והתפוצות נפתלי בנט יבקר בארצות הברית. לחדשות 0404 נודע כי בנוסף לפגישות עם מנהיגי הקהילות ולקידום שיתופי פעולה בתחום המחקר והאקדמיה בין ישראל לארה"ב, השר בנט יציג למנהיגות הפוליטית של ארצות הברית את הסכנה שביצירת ״מדינה פלסטינית״ בלב יהודה ושומרון.

במסגרת המאמץ נגד יצירת מדינת טרור פלסטינת בראשות החמאס לאורך כביש 6, השר בנט ייפגש עם נבחרי ציבור ומובילי דעה – פוליטיקאים, אנשי תקשורת ועוד. המאמץ של בנט נובע מהבנתו כי גורמים משמעותיים בתוך הממשל האמריקאי הנוכחי רואים בכינון ״מדינה פלסטינית״ ביהודה ושומרון את הדרך היחידה קדימה, זאת למרות ההסתה המתמשכת ברשות והכניסה של ארגון חמאס – המוגדר בחוק האמריקאי כארגון טרור הממשיך לנסות לרצוח ישראלים – למערכות השלטון ברשות.

בין היתר, בזמן שהותו בוושינגטון השר יוועד עם יו"ר וועדת חוץ וביטחון של בית הנבחרים מק ת'ורנברי, מי שבעבר אמר כי על ארה"ב לפעול נגד מהלכים חד-צדדים של הרשות בזירה הבינלאומית, כולל הטלת וטו אמריקאי במועצת הביטחון; הסנאטור טד קרוז, תומך עקבי של ישראל שרק לפני שבועיים הגיש הצעת חוק המאשררת את הזיקה בת 3,000 שנים של העם היהודים לירושלים ונוזפת באונסק"ו על עיוות ההיסטוריה; הסנאטורים בן סס וג'יימס לנגפורד שהובילו חקיקה נגד תנועת ה-BDS וסימוני מוצרים מההתנחלויות ועוד.

בפגישותיו, כמו גם בהופעות ציבוריות ותקשורתיות ברשתות מובילות, עתיד השר בנט להציג את הדאגות של ממשלת ישראל משיתוף הפעולה המחודש בין אש"ף לחמאס, כמו גם את התנאים שישראל דורשת מחמאס: הכרה בישראל, הפסקת הטרור והתפרקות מנשק, והחזרה האזרחים וגופות החיילים המוחזקים על ידי הארגון בעזה. בנוסף, השר יציג את תכניתו החלופית, שבבסיסה החלת החוק הישראלי על שטחי C של יהודה ושומרון והשקעה בתשתיות ובכלכלה ברשות תוך הגברת האוטונומיה בשטחי A ו-B.