איזה מיקסר מומלץ לבצק? - 0404
+
איזה מיקסר מומלץ לבצק? iCLIPART

איזה מיקסר מומלץ לבצק?

אם פעם מיקסרים היו בשימוש רק אצל אוהבי הבישול והאפייה והם היו מעטים ביחס לאוכלוסייה, הרי שהיום המצב שונה לגמרי. היום כל מה שקשור במטבח, בבישול ובאפייה הוא כבר טרנד, וכמעט בכל אחד מאיתנו נכנס החיידק הזה הנוגע לאוכל ולהכנה שלו. חוויית הבישול והאפייה מתקיימת ממשתנים שונים כמו העיצוב של המטבח והחשק לעבוד בו וכמובן מה מבשלים או אופים, אך לא פחות חשוב מכך, הוא עם אילו מכשירים חשמליים ואמצעים בכלל עובדים. כמה שהם יהיו יותר איכותיים ויותר מקצועיים העבודה תהיה נוחה יותר, פשוטה יותר וכיפית יותר והיום מי שרוצה לעבוד בצורה מקצועית ובעיקר עם בצק, יהיה חייב לרכוש מיקסר איכותי.

לעבוד עם מיקסר מקצועי

מיקסר קיטשן אייד היה בעבר כמעט היחיד בקטגוריה המקצועית ובשנים האחרונות נכנסו עוד כמה שחקנים לעולם המיקסרים. יש כמה יבואנים שהביאו מיקסרים שיכולים להיחשב מקצועיים אך עדיין, למיקסר קיטשן אייד אין באמת מתחרים. לא לחינם הקונדיטורים המפורסמים ביותר עובדים איתו ולא לחינם ניתן לראות אותו בכל בית בו אופים בכמות גדולה יחסית, הוא מיקסר שנותן את התמורה המלאה למחיר שלו ויחד עם עיצוב מרהיב אין באמת אופציה טובה יותר. למה לא מספיקים המיקסרים הקטנים והבינוניים? מכיוון שמי שרוצה לאפות מעבר לכמה עוגות קטנות אחת לשבוע, יצטרך מכשיר חזק ועמיד שיכול לעבד כמויות גדולות של בצק, בעיקר אם הוא עוסק באפייה לפרנסתו.

שיקולים שיש לקחת בבחירת מיקסר

יש כמה פרמטרים שיש לקחת בחשבון כשבוחרים מיקסר:

משקל – המשקל הוא פרמטר בהתאם לשימוש שלכם ולפונקציונאליות של המכשיר במטבח שלכם. אם אין לכם בעיה להשאיר את המיקסר במקום אחד על השיש בלי להזיז אותו או לפחות לא בתדירות גבוהה, אין בעיה שהוא יהיה כבד, אבל אם אתם מתכננים לעבוד איתו ביותר ממקום אחד או לאחסן אותו בכל פעם, המשקל הוא פרמטר חשוב בשבילכם.

גודל הקערה – כגודל הקערה כך הנוחות וכמובן כמות הבצק אותו ניתן לעבד. רצוי שהיא תהיה של 5 ליטרים, לא פחות מזה.

מספר מהירויות – רוב היצרנים עושים שימוש ב-3 מהירויות, אך במיקסרים של היום מוצעות כבר 8 או אפילו 10 מהירויות מה לא ממש משמעותי… בטח אם יש הפרש במחיר.

החלפה של סוגי המערבלים – חשוב לבחור מיקסר עם אפשרות החלפה נוחה ופשוטה של המערבלים. זה משמעותי בעיקר למי שעושה שימוש רב במיקסר למטרות שונות.

עיצוב – חשוב לבחור מיקסר שנראה יפה ומעוצב, כזה שיהיה כיף לעשות בו שימוש. חדווה היא מרכיב חשוב בעבודה במטבח.

יש אם כן מיקסרים שונים של חברות שונות, אך מה שנראה הוא שלקיטשן אייד אין עדיין מתחרים אמיתיים. זהו מיקסר חזק ואיכותי שישמש את בעליו שנים ארוכות, ויסייע לו להפיק את הבצק הרצוי.