איזו מכונית על שלט מומלץ לקנות לילד? - 0404
+
איזו מכונית על שלט מומלץ לקנות לילד? iCLIPART

איזו מכונית על שלט מומלץ לקנות לילד?

בעידן המודרני ילדים נמצאים יותר מידי זמן מול מסכים. אם פעם היינו יורדים למגרש השכונתי ומשחקים בו עד הלילה הרי שהיום ילדים מעדיפים לעשות את אותו הדבר אבל – מול מסך. כך גם במרוצי אופנועים וכך גם במשחקים אחרים, אך אם יש משחק שלא פג קסמו, אם יש משחק שנשאר רלוונטי עד היום בעיקר לבנים הוא מכונית על שלט.

יתרונות מכוניות על שלט

תגידו את האמת… נכון גם לכם המבוגרים בא מידי פעם לשחק קצת ברכב עם שלט רחוק וליהנות כמו פעם? משחקי מכוניות על שלט הן לא רק מהנות אלא הן גם בעלות יתרונות ייחודיים בעיקר עבור הילדים. עם השלט הילד מפתח את הקואורדינציה שלו, משפר את מהירות המחשבה והתגובה שלו, הוא משלב יכולות מוטוריות וכמובן את הכישורים החברתיים שלו בעיקר בגלל שמשחק מסוג כזה הופך מהר מאוד ללהיט של החברים. שלא כמו משחקים טרנדיים, מכוניות על שלט קיימות כבר שנים רבות והן כנראה כאן כדי להישאר.

סוגים של מכוניות על שלט

יש שני סוגים של מכוניות שפועלות עם שלט:

הסטנדרטיות – אלו מכוניות שפועלות על סוללות שניתן להחליף, הן במכוניות והן בשלט. הן מגיעות בגדלים שונים ובמהירויות שונות וכמובן במחירים שונים, והן מתאימות לילדים מגיל שנתיים ועד לגילאי 10-13. חשוב להתאים את הגודל ואת המשקל של המכונית לילד בכדי שיהיה לו קל יותר לשחק איתה.

המקצועיות – אלו מכוניות גדולות יותר ובעלות כוח רב יותר, מכוניות שיכולות גם להגיע למהירות של בסביבות ה-50 קמ"ש. הן דורשות טיפול והחלפה של רכיבים וחלקים והן מתאימות לחובבנים עד מקצוענים, וכשמדובר על ילדים, לא פחות מגיל 14 ובדרך כלל גם מעל לגיל הזה. יש להן קשת רחבה של אביזרים והן דורשות זהירות ותפעול נכון שלהן.

השלטים – גם בשלטים יש מתקדמים יותר ומתקדמים פחות בהתאם לסוג המכונית. שלט פשוט יכלול שני סטיקים, אחד ששולט על הכיוון והמהירות והשני ששולט על ההיגוי של המכונית. כשמדובר על מכונית מקצועית מדובר גם על שלט מקצועי יותר, כזה שניתן באמצעותו לשלוט על רכיבים נוספים כמו האורות, הילוכים וכדומה…

טיפים לקנייה

הנה כמה טיפים שנוגעים לקניה של מכונית על שלט לילד. ראשית, קנו מכונית שמתאימה ליכולתו המוטורית של הילד (בדרך כלל כתוב על האריזה) מכונית מרהיבה ככל שתהיה אך מורכבת מידי לשימוש תהיה אכזבה גדולה. שנית, כמו כל צעצוע, בדקו שיש תו תקן שיוודא שהמכונית בטוחה לשימוש. ושלישית, בחרו מכונית שמתאימה לשטח בו הילד יכול להסיע אותה. כך לדוגמא אם אתם גרים בבניין מגורים, ג'יפ שמתאים יותר לשטח יהיה מיותר ולהיפך, אם אתם גרים במושב, נצלו את האפשרות של מכונית שטח שיכולה להיות צעצוע מדליק במיוחד.