היו"ר הבא של מועצת יש"ע – חננאל דורני - 0404
+
היו"ר הבא של מועצת יש"ע – חננאל דורני מירי צח

היו"ר הבא של מועצת יש"ע – חננאל דורני

חברי הנהלת מועצת יש"ע בחרו בראש המועצה המקומית קדומים חננאל דורני לכהן כיו"ר מועצת יש"ע הבא. לאור פרישתו של יגאל להב מהמרוץ, היה דורני היה מועמד יחיד.

בשנת 2007 נבחר דורני לראש המועצה המקומית קדומים והוא הוותיק מבין ראשי הרשויות הפעילים במועצת יש"ע. בשנות כהונתו כראש המועצה המקומית קדומים הוא השקיע רבות בפיתוח וקידום הישוב, והצליח להביא לבנייתם של מבני ציבור רבים ושכונות חדשות במועצה. בשנים האחרונות משמש דורני כיו"ר וועדת הביטחון של מועצת יש"ע.

דורני בוגר מדרשית נועם וישיבת ההסדר בקרני שומרון. נשוי לדבורי ממשפחת זיצר ממייסדי קדומים, אב לשישה ילדים ומייצג את דור ההמשך של מקימי חלוצת ההתיישבות בשומרון – קדומים. הוא רואה חשבון במקצועו, בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים, ומדעי המדינה. שימש כסמנכ"ל החברה לפיתוח השומרון, של המועצה האזורית שומרון. הוא סגן אלוף במיל' בעבר שירת כמג"ד חי"ר במלחמת לבנון השנייה וכסמח"ט, וכיום קצין מטה באוגדת הבשן.

דורני היה פעיל ומעורב מאד בפעילות לחיזוק ההתיישבות היהודית ביש"ע ובמיוחד השתתף בפעילויות כנגד תוכנית גירוש היהודים מגוש קטיף ומצפון השומרון בקיץ תשס"ה 2005. כחלק מהמאבק עבר עם משפחתו לחומש – אחד מארבעת הישובים בצפון השומרון שנהרסו ונחרבו, וסייע רבות למשפחות ולפעילים במקום.

יו"ר מועצת יש"ע היוצא אבי רואה ברך את דורני, ואת הנהלת מועצת יש"ע על הבחירה הראויה: "חננאל הוא איש עשייה ואמת, פועל בשקט בנחת ובנחישות על מנת להגיע אל המטרות למען חיזוק ההתיישבות. הנהלת מועצת יש"ע בחרה באיש ראוי לעמוד בראשה ואני בטוח שהוא יוביל אותנו להצלחות רבות. אמשיך להיות שותף פעיל בהנהלת מועצת יש"ע ואסייע לחננאל בכל אשר ידרש".

יו"ר ועדת משנה יו"ש, חבר הכנסת מוטי יוגב: "אני מברך את חברי ראש מועצת קדומים חננאל דורני בהיבחרו כיו"ר מועצת יש"ע. כאברהם אבינו, חננאל איש בעל מידות טובות, חזון ויכולת ביצוע. המשימות המרכזיות כעת הן המשך ביסוס וחיזוק ההתיישבות היהודית בכל מרחבי יו"ש ובקעת הירדן, קידום תכניות אב בכל תחומי ההתיישבות, תכניות שיחברו את יו"ש למדינת ישראל כולה, ובעיקר חיזוק התודעה הלאומית יהודית בדבר שייכותה של א"י כולה לעם ישראל, תוך יצירת חיבורים בין ההתיישבות היהודית ביו"ש לפריפרייה ולכל המשימות הלאומיות והחברתיות הנדרשות בעם ישראל.

חננאל, עלה והצלח, ויהי ה' עמך. אחד את כל הכוחות להמשיך ולקדם את כל מפעל ההתיישבות ביו"ש, לקוממיות בארצנו, ריבונות בכל מרחבי ארץ ישראל עד לבניין שלם. אבי רואה – על הנהגת מועצת יש"ע בשנים האחרונות בענווה בהשקט ובבטחה – חזק וברוך ותודה רבה וגדולה".