קצינים ולוחמים בגולני: ״ח״כ בר-לב ירד מהפסים - כדאי שלא יידחף למסורת שלנו״ - 0404
+
קצינים ולוחמים בגולני: ״ח״כ בר-לב ירד מהפסים – כדאי שלא יידחף למסורת שלנו״ אבשלום אהרוני

קצינים ולוחמים בגולני: ״ח״כ בר-לב ירד מהפסים – כדאי שלא יידחף למסורת שלנו״

לוחמים בחטיבת גולני תקפו את ח״כ עמר בר-לב מהמחנה הציוני וזאת לאחר שטען ל״הדתה״ בעת שלוחמים מהחטיבה התפללו בכותל.

בין השאר אמר בר-לב, ״התברר לי שאחרי 'צוק איתן' אחד מגדודי גולני, שנע מהדרום, עשה סטייה קטנה בדרך וקפץ לכותל וכל הגדוד בירך את ברכת הגומל. זאת הדתה על חשבוננו״. עוד אמר בר-לב כי הלוחמים נסעו על חשבון משלם המסים.

קצין מסורתי בגדוד 51 לחדשות 0404: ״מי הוא עמר בר-לב שיגיד לנו הלוחמים כיצד לנהוג ומה לעשות? רבים בחטיבת גולני דתיים, רבים נוספים מסורתיים. שלא יידחף למקום שלא שייך לו. אנחנו נמשיך להגיע לכותל ונמשיך לברך הגומל״.

קצין חילוני בגדוד 12: ״עמר בר-לב מדבר על נסיעה על חשבון משלם המסים? הוא לא מתבייש? הוא מקבל משכורת ממשלם המסים. הוא זה שלקח חלק באירוע ההזוי ברמת השרון והגיע לשם על חשבון משלם המסים. אנחנו משלמים לו את המשכורת והדלק. הוא ביקש מאיתנו אישור להגיע לשם״?

לוחם דתי בגדוד 12: ״בר-לב חצוף. שיבוא לכאן ונעשה לו סדרת חינוך ונראה לו כמה המסורת מחזיקה אותנו ומסייעת לנו״.

לוחם חילוני בגדוד 13: ״אמירה מצחיקה. הוא מוזמן לפגוש הרבה חיילים בכותל המערבי. רבים מהם מחטיבת גולני. אנחנו גאים על כך ונמשיך להגיע״.

קצין חילוני בגדוד 13: ״עוד חבר כנסת שלא משפיע על כלום ושום דבר. שלא יבלבל לנו את המוח. הוא מצחיק עם ההדתה שלו. בכלל, השמאל שמתעסק בהדתה הם אנשים קטנים ומוזרים. חסרה דת בצבא. יש מקום להוסיף אירועי דת. בדיוק הפוך ממה שאומרים״.

לוחם צנחנים כתב לחדשות 0404: ״אנוכי לוחם חטיבת הצנחנים, גדוד פתן 101. בושה לנו כ-עם, שיש בתוכנו ח"כ כמו עמר בר-לב. כל חייל שירצה, יגיע לכותל״.