קצינים ולוחמים: ״מחובתינו לחסל מחבלים שמתכוונים לפגוע בישראל - אסור להתנצל״ - 0404
קצינים ולוחמים: ״מחובתינו לחסל מחבלים שמתכוונים לפגוע בישראל – אסור להתנצל״ דובר צה"ל

קצינים ולוחמים: ״מחובתינו לחסל מחבלים שמתכוונים לפגוע בישראל – אסור להתנצל״

קצינים ולוחמים בצה״ל התייחסו להודעת צה״ל על מותם של המחבלים במנהרת הטרור שהופצצה והבהירו כי מחובתו של צה״ל למגר טרור ולפגוע במחבלים.

בצה״ל לא התנצלו על האירוע, אך בחרו להסביר כי לא היתה שום כוונה לפגוע במחבלים. קצינים ולוחמים קרביים לא אהבו את הדברים והבהירו כי צה״ל חייב להסביר בדיוק את ההיפך – צה״ל יפגע בכל מחבל שאותו יזהה.

קצין בגדוד 12 של גולני לחדשות 0404: ״לא אהבתי את ההודעה. אתה מלמד את החיילים שלך מהרגע שהתגייסו שאיתנו לא מתעסקים. אתה מלמד אותם על כוח ההרתעה שלנו ואת זה המחבלים תמיד ידעו. מחבל שמתעסק איתנו ועוסק בטרור, צריך לדעת שנגיע אליו ונפגע בו״.

קצין בגדוד 890 בצנחנים: ״במחבלים פוגעים כדי לחסל. נקודה. מחבל שלא יחוסל, יפגע בנו לאחר מכן. מחבל שנמצא בתוך מנהרה או בסמוך אליה, צריך לדעת שבכל רגע היא יכולה להתפוצץ״.

קצין בשריון לחדשות 0404: ״אנחנו לא צריכים להסביר את הפעולות שלנו. אם הורדנו איום טרור, סימן שהיה צריך להוריד אותו. לא צריך לשאול ולא צריך להסביר. אני לא מבין למה היו צריכים את ההודעה הזאת. זו שיחת היום אצלנו. על מה יש לנו להתנצל? על זה ששמרנו על עם ישראל? על זה שמנענו פיגוע מטורף״?

לוחם גבעתי: ״מחובתינו לחסל מחבלים שמתכוונים לפגוע בישראל. לא צריך שיעשו את הפעולה. מספיק שלקחו חלק בפעילות טרור – כמו חפירת מנהרה – צריך לחסל אותם. אסור להתנצל. זה פוגע בנו מוראלית״.

לוחם בחטיבת כפיר: ״כאשר מזהים מחבל, צריך להוריד אותו. כאשר יש מחבלים במנהרה – הם לא צריכים להמשיך ולחיות אפילו רגע אחד״.

לוחם הנדסה: ״צריך לפרק כל מנהרה על יושביה ובלי לעשות חשבון לאף אחד. את החשבון היחידי אנחנו חייבים למשפחות שלנו ולאזרחי המדינה. עליהם עלינו לשמור״.

לוחם ביחידה מובחרת: ״כל מחבל צריך לדעת שנפגע בו. כל מפקדי המחבלים צריכים לדעת שדווקא בהם נפגע קודם כל. קשה לי להאמין שצה״ל התנצל. זו נשמעת לי כמו אי הבנה. אנחנו צריכים להתנצל רק במידה ואנחנו לא מצליחים למנוע פיגוע״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com