המשבר הבא בקואליציה? 5 ח״כים יימנעו מהצבעות אם לא יאושר תקציב הכבישים העוקפים בקבינט - 0404
צילום: רועי חדי

המשבר הבא בקואליציה? 5 ח״כים יימנעו מהצבעות אם לא יאושר תקציב הכבישים העוקפים בקבינט

חמישה חברי כנסת הודיעו כי יימנעו מהצבעות בממשלה במידה והתקציב המלא לסלילת הכבישים העוקפים ביהודה ושומרון לא יאושר סופית במהלך השבוע הקרוב.

אחד מהחמישה הוא ח״כ מוטי יוגב, יו״ר וועדת משנה לענייני איו"ש בוועדת חוץ ובטחון, אשר ביקר היום (שלישי) באוהל המחאה של המשפחות השכולות וראשי הרשויות ביו"ש ונפגש במקום עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן ויצחק אבוטבול ששכל את אשתו הדס בפיגוע ירי בדרך למבוא דותן.

יוגב ביקר במקום לאחר שלמעלה מ-10 שרים ביקרו, מתוכם חמישה שרי קבינט וכן יו״ר הכנסת, סגני שרים וח״כים שהגיעו למאהל להביע תמיכה ולאחר הפגנת האלפים אמש מול בית ראש הממשלה והודיע כי יצטרף לחבריו שהודיעו כי באם לא תעבור החלטה עם סעיף תקציבי – הם ייעדרו מהצבעות.

ח"כ מוטי יוגב: "במידה ועד השבוע הבא בישיבת הקבינט לא יתקבלו הכרעות שהתקציב אכן עובר, כפי שאמרתי עדיין איננו מספיק, הרי שגם אני אאלץ להיות בין אלה שעוברים מהצד של ההידברויות והמאמצים של שנים להשיג את הסכומים האלו, להצטרפות לאלה שמתחילים פשוט להימנע מהצבעות קואליציה. זה לא עניין חד צדדי של דרישה של יו"ר הקואלציה או של אחרים שנצביע איתם. זה גם עניין של היענות לצרכים שהם בנפשנו. השבוע הבא הוא הזמן שבו הדברים צריכים להתבטא. לעבור לשורה תקציבית ולהיות מתוקצבים. עובר לעשייתה. מתכנון לביצוע".

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, ממובילי המחאה, שהעביר את לשכתו לאוהל המחאה מול בית ראש הממשלה, הודה לח״כ יוגב: "אנחנו מודים לחברינו חבר הכנסת מוטי יוגב שהגיע לכאן. מוטי מרכז את ועדת המשנה לעניני איו"ש, ועדת חוץ ובטחון, ומי כמוהו יודע את מה שאנחנו מרגישים. כמה מורחים אותנו שוב ושוב במשך שנים, לא רק בסוגיית הבנייה ביו"ש, אלא אפילו בסוגיות הבטחון מוטי מלווה ועוקב אחרי הדבר הזה ודוחף.

שנים מורחים אותנו ולכן אנחנו יושבים כאן היום. איציק אבוטבול חברי פנה אליי יחד עם הדס מזרחי ומשה הר מלך ואמרו לי: ׳איך אתה כראש ראשות יכול לשבת במשרד שלך ולהתנהל בלו״ז כרגיל כשהבטחון של התושבים מופקר׳? לכן אנחנו הגענו לכאן ואני רוצה להגיד בצורה ברורה: שמחנו לשמוע שמבטיחים סכומים – פעם שלושה מיליארד, פעם 800 מיליון… אנחנו מחכים לפתרון אמיתי – החלטה עם סעיף תקציבי. לא הבטחות ללא כיסוי, אותן אנחנו מקבלים כבר 3 שנים. באם זה לא יקרה, אנחנו יחד עם חברינו בכנסת נרחיב ונחריף את המאבק״.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com