המלחמה של ארדן בפרוטקשן: שמירה באתרי בנייה - רק באישור המשטרה - 0404
המלחמה של ארדן בפרוטקשן: שמירה באתרי בנייה – רק באישור המשטרה המשרד לבט"פ

המלחמה של ארדן בפרוטקשן: שמירה באתרי בנייה – רק באישור המשטרה

אושר בוועדת החוקה, חוק ומשפט כי חברות שמירה יחויבו באישור משטרתי כדי לפעול באתרי בנייה. בכך המשטרה תיאבק בתופעת דמי החסות ותצמצם את נוכחות ארגוני הפשיעה באתרים.

יוזמת השר לביטחון הפנים גלעד ארדן שאושרה בתיקון לצו שירותי שמירה נועדה להיאבק בתופעת גביית דמי חסות באתרי בנייה בידי עבריינים, המסתתרים מאחורי חברות שמירה. לפי הצעת ארדן, אתר להקמת תשתית, אתר בנייה או אתר איגום כלים לצורכי הקמת תשתית ובנייה יהיו חייבים באישור של חברת השמירה על ידי המשטרה.

התופעה שבמסגרתה מציעים עבריינים חברות שמירה חוקיות לבעלי אתרי בנייה הפכה נפוצה בשנים האחרונות. עם זאת, במקרים רבים שבהם נענו בשלילה, גרמו העבריינים לנזקים במקום ולמעשה חייבו את בעלי האתרים לחזור אליהם ולרכוש את שירותיהן של אותן "חברות שמירה".

ארדן: סחיטת דמי החסות (פרוטקשיין) הפכה למכת מדינה ואנו חייבים להילחם בה בכל דרך. המציאות בה חברות הבנייה וקבלנים נסחטים על ידי עבריינים תיפסק. התיקון שאנחנו מובילים יחייב את כל חברות השמירה באתרי בנייה ברישיון כחוק, ויתן למשטרה כלי משמעותי במלחמה בעבריינים שסוחטים את האזרחים ואת החברות והקבלנים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com