אבוג'ן מודיעה על שינוי והרחבת מוקדי השוק שלה ועל מבנה ארגוני חדש - 0404
+
אבוג'ן מודיעה על שינוי והרחבת מוקדי השוק שלה ועל מבנה ארגוני חדש יח"צ

אבוג'ן מודיעה על שינוי והרחבת מוקדי השוק שלה ועל מבנה ארגוני חדש

אבוג'ן חברת ביוטכנולוגיה מובילה המפתחת מוצרים חדשנים לשווקי מדעי החיים תוך שימוש בפלטפורמה מחשובית ייחודית לחיזוי ביולוגי, מודיעה היום על שינוי והרחבה של מוקדי השוק שלה ועל מבנה ארגוני חדש המותאם לשינויים אלו. המיקוד המחודש של החברה חל הן בתחום החקלאי והן בפלחי שוק אחרים ובו דגש על התקדמות אל שלבים מתקדמים בתהליך פיתוח המוצר ועל הזדמנויות למסחור או העלאת ערך בטווח זמן קצר יותר.

 עופר חביב, נשיא ומנכ"ל מסר: "יכולותיה היייחודיות של אבוג'ן בגילוי ביולוגי קיבלו תוקף בשיתופי-פעולה עם חברות עולמיות מובילות כגון באייר, BASF, דו-פונט-פיוניר, מונסנטו וסינג'נטה. שותפויות אלו, הובילו  להעברתם של מאות גילויים של אבוג'ן אל שותפותיה, הכוללים אלמנטים גנומיים, מולקולות כימיות קטנות ומיקרובים, לטובת פיתוח פוטנציאלי של מוצרים תחת הסכמי אבני דרך ותמלוגים.

השינויים במוקדי השוק עליהם אנו מודיעים היום נבחרו לאחר הערכה מעמיקה שביצעה החברה בעזרתו של גוף יעוץ חיצוני. המטרה הייתה לבחור את המוצרים שהחברה תתמקד בהם מתוך מגוון הזדמנויות אטרקטיביות שעומדות בפניה החברה, בתחום החקלאות ובתחומים אחרים, שיניבו ערך מוסף לבעלי המניות בטווח זמן קצר. היכולת לבחור בין תחומי פעילות שונים התאפשרה הודות ליכולות המוכחות שלנו לבצע אינטגרציה, לקשר ולבצע אנליזה לכמויות עצומות של מידע ביולוגי מסוגים שונים וממגוון מקורות – מה שאנו מכנים "לחבר את הנקודות" – הנמצאות בליבת מאמצי הפיתוח של כל המוצרים שלנו. על מנת להתקדם ביעילות מירבית, גיבשנו מבנה ארגוני חדש, ואני מרוצה מאד מההתקדמות המהירה שאנו כבר עדים לה בכל מוקדי הפעילות שנבחרו על ידנו.

במהלך השנים האחרונות אבוג'ן התפתחה מחברת גנומיקה בצמחים לחברה הנותנת מענה למגוון אתגרים ביולוגיים באמצעות הפלטפורמה הייחודית, רחבת היישום שלה, לגילוי ואופטימיזציה של מוצרים. אנו מאמינים שעדכון מוקדי השוק שלנו והמבנה הארגוני יובילו לצמיחה בחברה ויעלו את ערכה עבור בעלי המניות שלנו. אנו מצפים לדווח על המשך התקדמות והישגים".

במסגרת המבנה החדש, התחזוקה, השיפור והתפעול של הפלטפורמה המחשובית לחיזוי ביולוגי של החברה ימשיכו תחת הובלתו של מר יובל בן גלים, סמנכ"ל בכיר לטכנולוגיות ותפעול (לשעבר COO). פלטפורמה זו, המשלבת טכנולוגיות מחשוב מתקדמות, כולל בינה מלאכותית, עם הבנה ביולוגית מעמיקה, ממשיכה להדגים – במספר הולך וגדל של שווקים מרכזיים – את יכולתה לזהות תובנות מפתח הנחוצות לפיתוח מוצרים חדשניים. הפלטפורמה פותחה בחברת אבוג'ן במהלך העשור האחרון על ידי צוות מדענים רב-תחומי, הושקעו בפיתוחה כ- 100 מיליון דולר והיא ממשיכה לעבור שיפורים ולהתרחב.