צרפתים רוכשים דירות גם בשכונת יד אליהו בת"א - 0404
+
צרפתים רוכשים דירות גם בשכונת יד אליהו בת"א ניו תל אביב הדמיות

צרפתים רוכשים דירות גם בשכונת יד אליהו בת"א

קהילת עולי צרפת שאותם אנחנו רגילים לראות רוכשים דירות בעיקר באשדוד ובנתניה, קרוב  לים, גילו לאחרונה את  שכונת יד אליהו בת"א, והחלו לרכוש בה דירות להשקעה ולמגורים. כך מנתונים של חברת שניר המשווקת דירות למגורים ולמסחר ברחבי הארץ, ואשר  משווקת את פרוייקט  The new TLV ביד אליהו. הפרוייקט כולל 4 בנינים הממוקמים  ברחוב נגבה 11-17 שבו מכרה החברה לעולים מצרפת רק בחודשים החולפים 9 דירות.

הבניינים בפרוייקט ניו ת"א עברו את תוכנית תמ"א 38. בהתאם לכך, לבניינים בני 4 קומות נוספו 3 קומות ודירות קרקע. במקום חניה, מעלית ומרפסות. בפרויקט דירות בנות 3-4-5 חדרים. לצרפתים נמכרו דירות 4 חדרים הכוללות 107 מ"ר ו-10 מטר מרפסת. מחיר מ"ר 22,000 ₪.ש"ח

דירות פנטהאוז  3 חדרים בפרוייקט בגודל של 69 מ"ר + 48 מ"ר מרפסת  נמכרות במחיר של 2.250.000 ש"ח.

דירות 4 חדרים בפרוייקט בגודל של 107 מ"ר + 10 מ"ר מרפסת נמכרות במחיר של 2.330.000 ש"ח.

דירת קרקע 5 חדרים בגודל של 135 מ"ר נמכרת ב – 2.700.000 ש"ח.

לפרוייקט ניתן היתר בניה.

מועד איכלוס: אוקטובר 2019

שם היזם: דקר גלעד

החברה המבצעת: צוות מאי

ניר שמול מנכ"ל חברת שניר מסביר את המשיכה המפתיעה של  עולי צרפת לשכונת יד אליהו בת"א: "ת"א בעיני הצרפתים הפכה להיות מותג, וככזו יש כיום טרנד לגור בת"א. כך הצרפתים תושבי חוץ רואים את המגורים בת"א כמשהו שבאופנה.   המכשול למגורים בת"א בהתאם לטרנד זה המחיר המאד גבוה ולרבים מהם אין אפשרות לרכוש דירה במרכז ובצפון ת"א. ולכן המחיר שהדירות נמכרות ביד אליהו ב-22,000 ש"ח למ"ר הינו אלטרנטיבה נוחה ונכונה להם.

רכישת הבתים ביד אליהו על-ידי הצרפתים, מזכיר את המשיכה בעבר לשכונת פלורנטין, שם לפני 6-7 שנים אף אחד לא רצה לגור, ומי שהשקיע קיבל פי 3 תמורה. בהתאם לכך, יש שאיפה ששכונת יד אליהו, בדומה לשכונת כפר שלם, ובעתיד אף שכונת התקווה  יקבלו ערך מקסימלי עוד מספר שנים. כך המקום מציע לצרפתים גם מגורים וגם השקעה.   חשוב לציין כי הרוכשים הצרפתים אינם נוהגים לרכוש דירות רק להשקעה , הם תושבים פוטנציאלים הרוכשים יחד עם ההשקעה גם לצורך אופציה למגורים כשיגיעו לארץ. הצרפתים שברובם מסורתיים ובעלי משפחות, יודעים שיוכלו להנות בשכונת יד אליהו מהמענה הקהילתי שהמקום מציע להם מבחינה דתית וחיי משפחה. כך, יש במקום  בתי כנסת ומקוואות, לצד בתי ספר וגני ילדים. עוד כ-5 שנים בת-ים תתאחד עם ת"א ואז שכונת יד אליהו תהפוך למרכז ת"א".

לדברי יונתן גלעד מבעלי חברת דקר גלעד יזם פרוייקט ניו ת"א: "יד אליהו הפכה לשכונה מדוברת ומעוררת עניין רב, בקרב מי שמבקשים לעצמם את כל הטוב שיש לתל אביב להציע ביחד עם מרחבים פתוחים ושקט בתוך סביבה אורבנית ושוקקת חיים. זאת,  ביחד עם הפרויקט שלנו, The newTLV מעניק לרוכשים הצרפתים מענה לכל צורכיהם. הפרויקט שלנו מניף את דגל ההתחדשות ומביא איתו קונספט מגורים חדש מודרני ומעוצב. בפרוייקט דירות בנות 3,4, ו-5 חדרים, דירות קרקע ופנטהאוז אשר

תוכננו בסטנדרט של מגורי יוקרה. הדירות מרווחות ומוארות, בכל אחת מהן תשומת לב מיוחדת לפרטים הקטנים והגדולים כאחד, שיהפכו את חווית המגורים למושלמת. אם בעבר ראינו בעיקר משקיעים , הרי שהיום אנו רואים יותר משפחות ועל כן , הפרויקט בשכונה זוכה להתעניינות מיוחדת. אנו מאמינים שהשכונה תעבור שינוי דמוגרפי של ממש, והדרישה לסטנדרט אירופאי גבוה ביחד עם אוכלוסיה מבוססת יביאו לפיתוח נוסף של השכונה והעלאת ערכה, להקצאת משאבים נוספים ולבסוף בתרומה לשיפור בחיי התושבים ורווחתם".