מחלקת החינוך בעיריית בית שאן הפיקה יום בנושא זהירות בדרכים - 0404
מחלקת החינוך בעיריית בית שאן הפיקה יום בנושא זהירות בדרכים דוברות עיריית בית שאן

מחלקת החינוך בעיריית בית שאן הפיקה יום בנושא זהירות בדרכים

במסגרת עידוד לערכים אותם מקדמים ברשות המקומית בקרב בני נוער, הפיקה מחלקת החינוך של העירייה יום שיא בנושא זהירות בדרכים ועידוד המודעות לסכנות הצפויות למועמדים להוציא רישיון נהיגה.

תלמידי בתיה"ס אורט פסגות, מח"ט אורט, אורט אמירים והישיבה התיכונית לקחו חלק פעיל ביום זה יחד עם צוותי בתיה"ס. הפעילות התקיימה מתוך כוונה להמשיך ולהילחם בתאונות דרכים בבית שאן בשיתוף משטרת ישראל, תחנת בית שאן והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.

מהנתונים עולה, כי הנפגעים העיקריים מתושבי בית שאן הינם ילדים הנוסעים ברכב (עקב אי שימוש מספיק בכיסאות בטיחות ובחגורות בטיחות) והן כהולכי רגל בשעת חציית כבישים. כמו כן, נפגעים המבוגרים מהגיל השלישי (מעל גיל 65) כהולכי רגל והנוהגים בקלנועיות. עוד נמצא, כי הפוגעים העיקריים הינם נהגים צעירים מתחת לגיל 24. לפיכך הוחלט לקיים פעילויות ממוקדת בצעירים.

במסגרת היום התנסו בני הנוער בנהיגה תחת השפעת אלכוהול, בהתהפכות רכב בעת אי שימוש בחגורת בטיחות, שמעו הרצאות על בטיחות בנהיגה ותוצאות קטלניות של תאונות, פגשו שוטרים ושוחחו על הערכים המובילים לסבלנות וזהירות בכביש.

יצוין, כי במקביל לפעילות ההסברה העירייה מתקנת מספר ליקויי תשתית בכבישים. לאחרונה נפתח מעגל התנועה החדש בצומת ״צים סנטר״, הוחלפו תמרורים, בוצעו עבודות צביעה וסימון כבישים, ספי מדרכות, מעברי חציה ועוד.

ראש העיר דיווח כי בשלוש השנים האחרונות חלה ירידה במספר הנפגעים תושבי בית שאן והביע תקווה כי מגמת  הירידה תימשך. "אני מברך על הפעילות החשובה מאין כמוה שנערכה בקרב הצעירים בנושא זהירות בדרכים. מדובר בנושא שאין חיוני ממנו להשקעה מתמשכת של מאמצים ושל משאבים כדי ליידע את הציבור ואת הצעירים על אודות חשיבות השמירה על זהירות בדרכים- הן כנהגים והן כהולכי רגל", ציין בן שטרית.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com