גדעון סער במאהל המשפחות השכולות: "חשוב שהמאבק הזה יצליח. משמעותו מניעת שפך דם, פשוטו כמשמעו" - 0404
גדעון סער במאהל המשפחות השכולות: מירי צחי

גדעון סער במאהל המשפחות השכולות: "חשוב שהמאבק הזה יצליח. משמעותו מניעת שפך דם, פשוטו כמשמעו"

למאהל המחאה של המשפחות השכולות הגיע גדעון סער, ששמע על המצב המביש מבחינת בטחון הישובים, וכבישים עוקפים ועל הדרישה של המשפחות השכולות עם ראשי המועצות להכניס סעיף תקציבי ולהתחיל להעביר כספים.
 
ראש המועצה המקומית בית אריה אבי נעים: "לא נזוז מכאן עד שהבעיות יטופלו. חלק מהבעיות מוכרות ואנו לא מתכוונים לוותר ולמרות שהממשלה איתנו, העם תומך ואנו דורשים משילות. עייפנו מהבטחות, מכותרות בעיתונים. רוצים להיות שווים ובני שווים בוודאי כשמדובר בהגנה על המשפחות שלנו".
 
אליעזר רוזנפלד אביו של מלאכי ז"ל: "באישון לילה לא היה צבא על הכביש וראו לנכון לעשות את הפגיוע. אני מבקש עשו הכל לשמירה על הבטחון. הבן שלי לא הצליח לחזור מכדורסל ואני מבקש מנציגנו בממשלה שיעשו כל מאמץ למען הבטחון ולא לקפח אותנו".
 
משה הר מלך, אבא של שולי ז"ל: "הבן שלי נרצח לפני 14 שנה ובאותו מקום בדיוק נרצח מלאכי רוזנפלד. ההסתכלות שלנו צריכה להיות הרבה יותר רחבה. למה אנחנו שונים מכל יהודי שחי בתוך הקו הירוק. הגיע הזמן להתייחס אלינו אחרת. היום זה כבישים ומרכבי בטחון ומחר זה משהו אחר. תשנו דיסקט".
 
ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן: "אנו מודים לחברנו היקר גדעון סער שהגיע ושותף למחאה הזו שאין יותר מוסרית ממנה. כשיושבת כאן הדס מזרחי שנאלצה לנסוע בכביש ללא קליטה, והרוצח אחר כך מספר כי הודה שבחר את הכביש הזה בגלל שאין קליטה, זה אבסורד. ישבנו לפני שנתיים וראש הממשלה הבטיח שיהיו מרכיבי בטחון וכבישים עוקפים. אנשים נרצחים כאן בגלל כסף. לא סופרים אותנו ואנו לא ישנים בלילה ולכן הצטרפנו למשפחות השכולות. נמאס מספינים. אנו דורשים לקבל הצעת מחליטים עם סעיף תקציבי. דורשים להציל את חיי התושבים ולא נזוז מכאן עד שלא ימצא פתרון אמיתי".
 
סער שמע את הדברים ואמר למשפחות השכולות שישבו סביבו: "הגעתי לכאן להביע תמיכה ללא סייג למאבק של המשפחות השכולות יחד עם ראשי המועצות. חשוב היום שהמאבק הזה יצליח. ההצלחה שלו, המשמעות שלו מניעת שפך דם, פשוטו כמשמעו.
 
התביעות בנושא הכבישים העוקפים ומרכיבי הבטחון הן אלמנטריות. האמנו ואנו מאמינים בליכוד כי יהודה והשומרון היא חגורת המגן של ישראל כולה ושל האוכלוסיה של שפלת החוף. ראינו איך השפיעה ההתנתקות. המתיישבים מקיימים התיישבות לאומית התורמת לבטחון ארץ ישראל ועל כן הממשלה צריכה לתת את מירב הבטחון לתושבי יהטדה והשומרון".
 
באשר לבניה ביו"ש אמור סער: "אנחנו 50 שנה כאן וצריך בראש ובראשונה לתת את הבטחון וכמה שהפתרונות יגיעו מוקדם יותר, הדבר הזה ימנע שפיכות דמים. אני קורא מכאן לממשלה לבצע בהקדם האפשרי, לטפל בנושאי מרכיבי הבטחון והכבישים העוקפים ויפה שעה אחת קודם.
 
גם בנושא הבניה, יש ממשל אחר בוושינגטון והיקף הבניה צריך להיות תואם את הצרכים הבסיסיים של ציבור גדול בישראל וישובים רבים סובלים מכך שאין בניה וזו השעה לתקן את הדברים הללו. ישנה ממשלה לאומית וזו השעה לטפל בדברים האלו".
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com