פוענח רצח ראובן שמרלינג ז״ל בכפר קאסם - המחבלים תכננו לרצוח יהודים כנקמה על מותו של חברם המחבל - 0404
צילום: היישוב אלקנה

פוענח רצח ראובן שמרלינג ז״ל בכפר קאסם – המחבלים תכננו לרצוח יהודים כנקמה על מותו של חברם המחבל

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי, משטרת ישראל וצה"ל, פוענח רצח ראובן שמרלינג ז"ל, שארע בכפר קאסם ביום 4.10.17.

במהלך חג הסוכות (5.10.17) נעצרו ע"י שב"כ, ימ"מ וצה"ל יוסף חאלד מוצטפא כמיל ומחמד זיאד אבו אלרוב, בחשד למעורבותם ברצח. השניים, תושבי קבאטיה שבשומרון, בשנות העשרים לחייהם, נכנסו לישראל באופן בלתי חוקי, תוך הסתייעות במסיע שב"חים, בהמשך שהו ועבדו בישראל כשבועיים ימים.

בחקירותיהם בשב"כ התברר כי המחבלים החליטו לבצע פיגוע דקירה ולגרום למותם של יהודים, ממניע לאומני, כנקמה על מות חברם, אחמד אבו אל רוב, אשר נהרג במהלך ניסיון לבצע פיגוע דקירה במעבר ג'למה, וכן על רקע אירועים במסגד אל אקצא.

עוד עלה בחקירה כי אחד המחבלים תכנן, עוד טרם כניסתו לישראל ובסמוך לה, לבצע פיגוע דקירה כנגד יהודים באשר הם, ולמעשה ניצל את כניסתו לישראל באופן בלתי חוקי לשם מימוש תוכניתו. בנוסף, עלה כי לשם ביצוע הפיגוע הלכו המחבלים לרכוש סכין, תכננו את מתווה הפיגוע, לרבות את נתיב הימלטותם לאיו"ש.

כנגד המחבלים הוגש ע"י פרקליטות מחוז מרכז כתב אישום בגין עבירת רצח ממניע לאומני לביהמ"ש המחוזי בלוד.

בנוסף, בחקירות התקבל מידע אודות כוונות נוספות לביצוע פעילות טרור כנגד יעדים ישראלים בתחומי איו"ש, יחד עם פעילים נוספים מקבאטיה, אשר חקירתם עודנה נמשכת.

בסרטון: פעילות כוחותינו במרחב הכפר קבטיה בו מתגוררים שני המחבלים שביצעו את הפיגוע בכפר קאסם בו נרצח ראובן ז"ל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com