הבשורה של רשות ההשקעות במשרד הכלכלה: מהפכת הפריון במפעלי התעשייה בצפון - 0404
+
הבשורה של רשות ההשקעות במשרד הכלכלה: מהפכת הפריון במפעלי התעשייה בצפון

הבשורה של רשות ההשקעות במשרד הכלכלה: מהפכת הפריון במפעלי התעשייה בצפון

כנס בהשתתפות 130 תעשיינים מרחבי הצפון, התקיים במכללת ארז בשלומי, במעמד ראשי ערים ומועצות מהגליל, ראש מנהלת תכנית הצפון האלוף במיל איתן דנגוט, הגב רעיה שטראוס בן דרור – פילנתרופית ויזמית חברתית הפועלת רבות לפיתוח הגליל, והתעשיין הנרי צימרמן יו״ר הנהלת התאחדות התעשיינים במרחב צפון.

הדוברים הראשיים בכנס היו: נחום איצקוביץ , מנהל הרשות להשקעות במשרד הכלכלה ואהרון אהרון מנכ"ל הרשות לחדשנות. הכנס הוא יוזמה משותפת של מכללת ארז משלומי- מכללה להכשרות מקצועיות בתעשייה, רעיה שטראוס בן דרור, אשכול רשויות הגליל המערבי והתאחדות התעשיינים מרחב צפון והרשות להשקעות.

בכנס נחשפו התעשיינים לתכנית החדשה להעלאת הפריון במסגרת תכנית הצפון ונערך שיח בין התעשיינים לבין הרשות להשקעות והרשות לחדשנות באשר לישימות התכנית. נחום איצקוביץ פירט את סעיפי התכנית והדריך את התעשיינים איך לפעול בצורה נכונה כדי לנצל את התקציב. לדבריו  ״הכנס נועד בראש ובראשונה להנגיש את המידע בדבר אפשרויות של התעשיינים להיכלל ולהתפתח במסגרת תכנית הצפון.

הרשות להשקעות במשרד הכלכלה מעמידה תקציב של קרוב ל-600 מיליון ש״ח בשנים 2017-18 לטובת 4 תכניות שכולן נועדו לפיתוח התעשייה בצפון ולצמיחה של המפעלים התעשייתיים במיוחד באזורים המרוחקים הפריפריה של המחוז".

הנרי צימרמן יו״ר הנהלת התאחדות התעשיינים מרחב צפון, המייצג למעלה מ-600 מפעלים החברים בהתאחדות בצפון, המשמש גם יו״ר ובעלים של קבוצת טרלידור המעסיקה למעלה מ400 עובדים ב- 4 מפעלים בכרמיאל, ציין: "אני שמח על פריצת הדרך של התכניות החדשות של משרד הכלכלה להעלאת הפיריון בתעשייה בצפון ולגיוס עובדים חדשים מאוכלוסיות חרדיות ונשים ערביות ומסלולי העסקה בשכר גבוה בפריפריה. עם זאת אני חושש שישימות התכנית יכולה להיות מאתגרת מידי לאור הרף הגבוה של דרישת העלאת הפריון ב30% בזמן קצוב ועוד סעיפים שלתפיסתי כתעשיין ויו״ר ההתאחדות בצפון צריכים חשיבה ובדיקה משותפת חדשה עם נציגי התעשיינים הצפוניים".