כתב התביעה נגד שרה נתניהו: ״אין לה רדיו או מחשב״. בכתב התביעה הוכח: מתנהלת באימייל - 0404
+
כתב התביעה נגד שרה נתניהו: ״אין לה רדיו או מחשב״. בכתב התביעה הוכח: מתנהלת באימייל

כתב התביעה נגד שרה נתניהו: ״אין לה רדיו או מחשב״. בכתב התביעה הוכח: מתנהלת באימייל

בכתב התביעה שהגישה שירה, הצעירה שעבדה כמה ימים בודדים במעון ראש הממשלה ותבעה את שרה נתניהו, תוך שציינה, לטענתה, כי שימשה כשפחתה, נטען כי שירה ר׳ לא נחשפה לכךי תקשורת, אין בביתה מכשיר טלויזיה, מחשב ורדיו והיא מעולם לא שמעה על העסקה במעון ראש הממשלה.

לכאורה, על פי כתב התביעה, שירה אינה עושה שימוש במחשב ולא ברשת האינטרנט, שכן היא מנותקת מהתחום הזה לחלוטין. המסמכים המצורפים בכתב התביעה דווקא מלמדים אחרת: לשירה יש אימייל המשמש אותה ואליו קיבלה הודעה הקשורה בהעסקתה. מדובר בהודעה על תחקיר ביטחוני טרם העסקתה במעון ראש הממשלה.

בכתב התביעה אף מצוין כי סך השעות היומיות שעליה לעבוד, על פי ההסכם, הינו 8 שעות. עיון בכתב התביעה מעלה תמיהות באשר לזמני העבודה.

על פי כתב התביעה (225 אלף ש״ח על כחודש עבודה) העובדת החרדית נאלצה לשטוף ידיים מאות פעמים ביום, להחליף עשרות פעמים ביום את מלבושה, לארוז עשרות פעמים ביום כל פריט מבגדיה בשתי שקיות אטומות ולהחליף נעליים עשרות פעמים ביום. בחישוב מהיר ופשוט – שטיפת ידיים מאות פעמים ביום (לפי מינימום שתי דקות לשטיפה ורק לפי מאה פעמים ביום): 3.3 שעות ביום.

החלפת כל הלבוש, כולל מטפחת, גרביים ונעליים ולפי מינימום 20 פעם (המינימום ב״עשרות״ ולפי מינימום חמש דקות לביצוע בודד): 1.6 שעות ביום. אריזת כל פריט בשתי שקיות אטומות עשרות פעמים ביום (מינימום 20 פעם ביום): 1.6 שעות ביום.

על פי כתב התביעה, העובדת עסקה בעצמה 6.5 שעות ביום. היכן בדיוק היה לה זמן לעבוד? ואם נעלה טיפה את המינימום (מה שממש משתמע מכתב התביעה), הרי שכלל לא היה לה זמן לעבודות הבית או אפילו להחליף מילה עם שרה נתניהו…

אגב, על פי החוק מותר לתקשורת לחשוף את שמה המלא של התובעת. למרות ששמה נחשף הבוקר ע״י ח״כ דוד אמסלם ובמקומות נוספים ברשת החברתית, בחרנו כאן שלא לציין את השם במלואו.

בתמונות: האימייל של שירה (מטושטש) וכתב התביעה המתייחס לכך שהיא מנותקת לכאורה מעולם התקשורת והאינטרנט.