פרוטרום תרכוש את מלוא הבעלות בחברת ה-Specialty Nutrition - 0404
+
פרוטרום תרכוש את מלוא הבעלות בחברת ה-Specialty Nutrition

פרוטרום תרכוש את מלוא הבעלות בחברת ה-Specialty Nutrition

פרוטרום ממשיכה לבסס את מעמדה כאחת מעשר החברות הצומחות והמובילות בעולם בתחומה ומודיעה על רכישה תשיעית ב-2017, בעקבות הצמיחה הפנימית המואצת והרכישות שבוצעו עד כה קצב המכירות השנתי של פרוטרום מתקרב לכ-1.5 מיליארד דולר.

פרוטרום החזיקה נכון למועד החתימה כ-19% ממניות אנזימוטק במחיר ממוצע למניה של 9.6 דולר למניה, את יתרת המניות תרכוש פרוטרום במחיר של 11.9 דולר למניה. העסקה תתבצע על דרך של מיזוג מלא של אנזימוטק לחברת בת של פרוטרום, סך מכירות אנזימוטק ב- 12 החודשים שהסתיימו ביוני 2017 הסתכמו בכ -47 מיליון דולר.

מכירות מגזר התזונה של אנזימוטק ב- 12 החודשים שהסתיימו ביוני 2017 הסתכמו בכ- 36.5 מיליון דולר, עם EBITDA מתואם של כ- 15.7 מיליון דולר מחצית הראשונה של 2017 הגיעו מכירות מגזר התזונה של אנזימוטק לכ- 19.2 מיליון דולר, עם EBITDA מתואם1 של כ- 9.3 מיליון דולר.

מר אורי יהודאי, נשיא ומנהל העסקים הראשי של קבוצת פרוטרום אמר: "אנו שמחים על רכישת אנזימוטק ומיזוגה עם פרוטרום. הרכישה מהווה חיזוק נוסף לפעילותנו הצומחת בתחום חומרי הגלם הטבעיים היחודיים מבוססי חדשנות הצומח בקצבים גבוהים.

בהמשך להודעתנו על רכישת מניות אנזימוטק וכוונה לבצע הצעת רכש, ניהלנו מו"מ ידידותי ומקצועי עם מועצת המנהלים של אנזימוטק והגענו להסכמה על רכישת 100% מאנזימוטק. מיזוג מלא, כפי שיתבצע, מאפשר יתרונות משמעותיים והשאת ערך מירבי לבעלי המניות שלנו, תוך יישום יעיל ומהיר של אסטרטגיית צמיחה מהירה ורווחיות לאנזימוטק, תוך מיצוי הסינרגיות הרבות בין החברות באופן אפקטיבי ומהיר. המיזוג יאפשר שילוב מלא של פעילויות שתי החברות בתחומי המו"פ, השיווק, המכירות, היצור, שרשרת האספקה והלוגיסטיקה, תוך האצת הצמיחה המשותפת, על ידי ניצול מירבי של אפשרויות ה-Cross-Selling המהותיות הגלומות ברכישה והרחבת סל המוצרים לבסיס הלקוחות הקיים של אנזימוטק ופרוטרום.

עם השלמת העסקה נפעל יחד עם הנהלת אנזימוטק לממש את התוכניות האסטרטגיות המתאימות להאצת צמיחה רווחית ולחיזוק פעילותה, תוך מימוש השתלבות מהירה ויעילה של פעילות אנזימוטק עם פעילותה הגלובלית של פרוטרום, תוך השגת יעילות עסקית ותפעולית מירבית, שיפור במבנה העלויות וניצול הפוטנציאל הרב הטמון בהשקעות הגדולות שנעשו באנזימוטק בשנים האחרונות בתחומי המו"פ, השיווק והייצור.

אנו רואים במיוחד במגזר התזונה (Specialty Nutrition) של אנזימוטק חלק חשוב באסטרטגיית הצמיחה הרווחית העתידית שלנו שתתרום  להרחבת סל הפתרונות הכוללים ללקוחות שתי החברות בתחומי התרופות, תוספי התזונה, המזון הייעודי לתינוקות בתחום תחליפי חלב האם (בו פרוטרום כמעט ואינה פעילה כיום) והמזון הייעודי לקשישים (Elderly clinical nutrition) בו פרוטרום פעילה.

אנו מברכים ושמחים על הצטרפותם של מנהליה ועובדיה המנוסים והמצויינים של אנזימוטק למשפחת פרוטרום ומשוכנעים שהם יהוו חיזוק משמעותי לשדרת הניהול, המו"פ, השיווק המכירות, הייצור ושרשרת האספקה שלנו".

מר סטיב דובין, יו"ר אנזימוטק אמר היום: "אנחנו שמחים שהגענו עם פרוטרום להסכם ידידותי שמיטיב עם בעלי המניות שלנו. אנו מאמינים כי הלקוחות של אנזימוטק ייהנו גם הם מהמיזוג לאור הנוכחות הגלובלית של פרוטרום ולעובדים שלנו תהיה ההזדמנות לשגשג תחת פרוטרום, שהיא מהחברות המובילות בתחומה".