רגב התגרתה באבו-דאבי וסיכנה את הספורטאים הישראלים - 0404
רגב התגרתה באבו-דאבי וסיכנה את הספורטאים הישראלים שלמה מור, חדשות 0404

רגב התגרתה באבו-דאבי וסיכנה את הספורטאים הישראלים

פארסת תחרות הג'ודו התחילה בהצהרות סרק של שרת התרבות, והסתיימה בהתגרות מיותרת שאפילו סיכנה את הספורטאים הישראלים

עיתונאי הספורט, משה בוקר, כתב בערוץ 20: ״מירי רגב היתה היום מוקפת באבטחה כבדה של אנשי שב״כ למשך שעה קלה. ראש הממשלה נתניהו החליט כי שרת התרבות והספורט תחליף אותו כאשר הוא עובר בדיקה בבית החולים תחת טשטוש. רגב, כראש ממשלה לחצי שעה, היתה מוקפת באנשי שב״כ – הגוף שקבע כי אסור לאפשר לנבחרת הג’ודו של ישראל לצאת לאבו דאבי מטעמי ביטחון. השב״כ טען כי ישנה סכנה ביטחונית בשהייה של הספורטאים הישראלים במדינה מוסלמית, אבל ראשי הג’ודו החליטו בכל זאת לצאת. השרה מירי רגב שהוזמנה לתחרות הגראנד פרי באבו דאבי תכננה לצאת, אבל ההחלטה של מארגני התחרות הערבים לא לאשר למשלחת הג'ודו הישראלית להופיע ולהתחרות עם סממנים ישראליים – הדגל הלאומי, המדים כחול לבן עם הסמל – וכן לאסור על השמעת ההמנון הלאומי שלנו אם ישראל תזכה במדליה, שינתה את תכניותיה.

 
מירי רגב זעמה, שלחה מכתבים לראשי איגוד הג’ודו העולמי, הביעה מחאה גדולה נגד מארגני התחרות ואף הביעה את התנגדותה ליציאת המשלחת לאבו דאבי אם לא יוסרו המגבלות נגד המשלחת של ישראל. אתמול זכו גילי כהן וטל פליקר במדליות באבו דאבי. שני הטקסים של הענקת המדליות לכהן ולפליקר היו משפילים עבור ישראל, בלי דגל ישראל ובלי השמעת ההמנון. הרגע הכי מרגש היה כאשר פליקר הצעיר שר לעצמו בשקט את ההמנון. בישראל יש מחלוקת גדולה האם ישראל היתה צריכה לצאת לתחרות או לא, האם הושפלה או האם עצם ההשתתפות הוא ניצחון, בכל מקרה המשלחת הישראלית נמצאת באבו דאבי תחת האבטחה כבדה מאוד כאשר הספורטאים יוצאים רק לתחרות וסגורים בבית המלון.
 
ומה עושה מי שמונתה היום לשמש כראש הממשלה לזמן קצר, זו שהיתה מוקפת אבטחה במדינה שלנו, בלשכתה בתל אביב, זו שאמרה כי ישראל לא צריכה להשתתף בתחרויות שלא מניפים בהן דגל ישראל ולא מאפשרים להשמיע את ההמנון הלאומי? מירי רגב טשטשה את המציאות עם הדמיון. היא פשוט התגרתה באבו דאבי והוציאה הודעה שערורייתית שמתאימה למשחק ילדים בשכונה: ״גם אם מנסים להפוך את הספורטאים שלנו לישראלים בחושך, אנחנו ניצחנו. ההמנון והדגל הישראלים נישאים עכשיו מעל כל במה אפשרית פרט לפודיום באבו דאבי, במת החושך וההדרה, המנוגדת לרוח הספורט האולימפית. מי שחשב שישראל תבוזה, קיבל אצבע כפולה ומכופלת בעין. יישר כוח לטל פליקר על הזכייה במדליית הזהב, לגילי כהן על הזכיה במדליית הארד ותעודת עניות לאיגוד הג'ודו העולמי", כתבה רגב אתמול אחרי הזכייה של פליקר וכהן.
 
הפעם זה כבר גובל בסיכון מיותר של חיי אדם. לא הג׳ודוקות ביקשו לתקוע אצבע, לא הספורט, אפילו לא אבו דאבי. זאת רק מירי רגב שבעידן הלייקים עם הבהונות למעלה או למטה פשוט חייבת כל הזמן לתקוע איזו אצבע למישהו. ולעזאזל אם זה מסכן שלא לצורך את הספורטאים שלנו. להיות גיבורה בארץ הקודש כאשר את במקום מוגן ובטוח, נהנית ממאבטחים, ולהתגרות שלא לצורך זאת חכמה קטנה שלא מביאה את הניקוד הקטן ביותר. לא יוקה, לא קוקה. מה שרגב עשתה למושגים כמו אחריות וכבוד זה איפון מושלם. עצוב.
 
יש הבדל עצום בין מי שזכה בזהב, ניצב בגאווה ושר באבו דאבי באומץ את התקווה בעצמו, לבין תגרנית שהבטיחה כי לא נשתתף אם לא ימולאו כל דרישותינו ועכשיו מלשכתה בתל אביב מנסה להציל משהו מעוד הבטחת שווא שהשמיעה. באבו דאבי מתברר יש תקווה, בכל הקשור למי שמנהלת את משרד התרבות והספורט היא אבדה.
 
גם בדקות בהן היתה היום רגב ראש ממשלה, התפקיד שמחייב אחריות ברמה הגבוהה ביותר, אסור לאפשר לה לטשטש את חוסר האחריות שגילתה כלפי משלחת ישראל הנמצאת בסכנה במדינה מוסלמית״.
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]