פיפ״א הודיעה: טענת רג׳וב ש-5 קבוצות ישראליות משחקות בשטח הרשות - יורדת מסדר היום - 0404
+
פיפ״א הודיעה: טענת רג׳וב ש-5 קבוצות ישראליות משחקות בשטח הרשות – יורדת מסדר היום 0404

פיפ״א הודיעה: טענת רג׳וב ש-5 קבוצות ישראליות משחקות בשטח הרשות – יורדת מסדר היום

נשיא אופ״א אלכסנדר ספרין, עדכן לפני מספר דקות את יו״ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני ואת המנכ״ל רתם קמר, כי בישיבת מועצת פיפ״א היום בכלכותה, הודו, הוחלט שסוגיית 5 הקבוצות הישראליות לגביהן טענו ג׳יבריל רג׳וב ו״ההתאחדות הפלסטינית״ כי הן משחקות ב״שטח פלסטיני״, היא מחלוקת פוליטית בין מדינת ישראל לרשות הנושא יורד מסדר היום של מועצת פיפ״א.

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן: ״ניצחון גדול למאבק שלנו בחרם. הניסיון של המסית לטרור, ג׳יבריל רג׳וב, להשתמש בספורט ככלי נשק פוליטי נגד ישראל נכשל ואנחנו נמשיך לפעול לסכל את יוזמות החרם של הפלסטינים וארגוני ה-BDS".

עופר עיני, יו״ר ההתאחדות: ״מדובר בהישג משמעותי נוסף, שהוא תולדה לעבודה מאומצת של ההתאחדות לכדורגל, המל״ל, משרד התרבות והספורט ומשרד החוץ וכל הגורמים האחרים שסייעו לנו. נפגשתי עם נשיא פיפ״א, ג׳יאני אינפנטינו, בלונדון בתחילת השבוע והבהרתי כי הגיע הזמן לשים סוף לסכנה ולתסבוכת הפוליטית אליה מנסה רג׳וב לגרור את פיפ״א. האמירה של מועצת פיפ״א היום חשובה, נכונה ואמיצה. ההתאחדות תמשיך לעשות הכל לטובת הכדורגל ותבטיח שישוחק בכל מקום.

אני עדיין משוכנע שרג׳וב צריך ויכול לנצל את הכדורגל כגשר לשלום בין הפלסטינים לבינינו וההצעה שלי למשחק השלום עדיין תקפה. עם זאת, לא אופתע אם רג׳וב ימשיך לתקוף וינסה לפעול שוב לנידוי הכדורגל הישראלי, ולכן נמשיך להיות עירנים. חשוב לי לציין לשבח את מנכ״ל ההתאחדות, רתם קמר, ואת עו״ד אפרים ברק, שעשו לילות כימים לטובת העניין ופעלו בחכמה ובנחישות מול כל הגורמים. זהו יום טוב למדינת ישראל ולכדורגל הישראלי״.