בקרוב יוכלו חיילים משוחררים למשוך את כספי הפיקדון לכל מטרה וללא מגבלה - 0404
+
בקרוב יוכלו חיילים משוחררים למשוך את כספי הפיקדון לכל מטרה וללא מגבלה דובר צה"ל

בקרוב יוכלו חיילים משוחררים למשוך את כספי הפיקדון לכל מטרה וללא מגבלה

חיילים משוחררים יוכלו קרוב למשוך את כספי הפיקדון ולבצע בהם שימוש לכל מטרה בה יחפצו.

שר הביטחון אביגדור ליברמן: ״בקרוב: שינוי משמעותי בחוק חיילים משוחררים, שיאפשר לכל חייל משוחרר לנצל באופן מיטבי את הפיקדון הכספי המגיע לו.

במסגרת השינוי יוכלו חיילים משוחררים למשוך את הפיקדון הכספי לו הם זכאים, לכל מטרה שהיא וללא כל מגבלה. זאת בניגוד לנהוג כיום בחוק, לפיו יכול חייל משוחרר למשוך את כספי הפיקדון בחמש השנים הראשונות שלאחר שחרורו, לחמש מטרות בלבד: לימודים, הקמת עסק, רכישת דירה, נישואין ולימודי נהיגה.

כדי לממש את השינוי, אגיש בשבועות הקרובים תיקון לחוק חיילים משוחררים ואניח אותו בפני ועדת שרים לחקיקה. לאחר מכן יובא השינוי לאישור הכנסת.

מדובר בשינוי משמעותי וחשוב. חיילי וחיילות צה"ל המשוחררים ראויים להוקרת תודה גדולה של המדינה על שירותם, והפיקדון הכספי הוא רק דוגמא לכך.

אין שום סיבה שהמדינה תערים עליהם קשיים, ותכריח אותם לנצל בחמש השנים הראשונות את כספי הפיקדון למטרות מסוימות בלבד – ולא תאפשר להם להשתמש בכסף כראות עיניהם.

בשנים האחרונות פגשתי לא מעט חיילים וחיילות משוחררים, שהתלוננו בצדק רב, כי הם נפגעים מכך שיש מגבלה על יכולתם להשתמש בכספי הפיקדון. אם המדינה סומכת עליהם שיגנו עליה, היא בוודאי יכולה לסמוך עליהם בבואם לממש את כספי הפיקדון. מדובר במגבלה מיותרת שאנו מסירים אותה, וחיילי וחיילות צה"ל יוכלו לממש את כספי הפיקדון לכל מטרה שהיא״.