ח"כ האוזר: "קרבתם של מיכלי תש"ן בקרית חיים לבתי מגורים ולבית ספר - מדאיגה ביותר" - 0404
ח

ח"כ האוזר: "קרבתם של מיכלי תש"ן בקרית חיים לבתי מגורים ולבית ספר – מדאיגה ביותר"

ח"כ צבי האוזר, לשעבר יו"ר ועדת חוץ וביטחון בכנסת ולשעבר מזכיר הממשלה, סייר השבוע יחד עם ראשי ועד קרית חיים בסמוך לחוות מיכלי תש"ן וגם בחוף קרית חיים, המצוי בנסיגה בקו החוף כתוצאה מהקמת הנמל הסיני.

יו"ר ועד קרית חיים צילה ברוך, ציינה בפניו: "אנחנו מייצגים כ-35,000 תושבים ולאחר שנים רבות של ניסיונות שלא צלחו לפנות את מיכלי תש"ן, הוחלט בועד לרתום שרים, חברי כנסת ואישי ציבור נוספים למאבק לפינוי מיכלי תש"ן וגם נגד הקמת נמל תעופה בינלאומי במפרץ חיפה". עוד הוסיפה ברוך: "החלטנו לפעול גם בשיתוף פעולה עם הועד החדש של קרית שמואל הצמודה אלינו ויחד אנחנו מייצגים במאבקנו למעלה מ-43,000 תושבים".

במפגש נטלו חלק: יו"ר ועד קרית שמואל, דביר בנדר, מ"מ יו"ר ועד קרית חיים ברוך שמאילוב, סגן יו"ר ועד קרית חיים פסח טבק מנכ"ל הועד חיים סגל וחברת הנהלת הועד שני קפון – רוט.

ראשי ועד קרית חיים הדגישו בפני ח"כ צבי האוזר: "תושבי קרית חיים מרגישים במשך שנים רבות כמנותקים מוניציפאלית מחיפה ובמיוחד לנוכח אוזלת היד של עיריית חיפה בכל הקשור לפינוי חוות מיכלי תש"ן המהווה סכנת חיים של ממש לתושבי קרית חיים בעת מלחמה מה עוד שהיא גורמת לתחלואה קשה – סרטן ומטרדי ריח.

גם רצונה של הנהגת העיר כיום להקים נמל תעופה בינלאומי בסמוך וכל שכן, להעתיק את התעופה האזרחית מהרצליה לנמל התעופה בחיפה, מעצימה תחושה זו של ניתוק לנוכח החשש שהקמתו עלולה להוות מטרד סביבתי ועלולה למרר את חייהם. ברור לכל בר דעת שאם מעוניינים להקים להקים נמל תעופה בינלאומי, הרי שהוא צריך להיות מוקם הרחק ממרכזי אוכלוסיה".

יו"ר ועד קרית שמואל, דביר בנדר, הביע את תמיכתו בעמדתם של ראשי ועד קרית חיים ולדבריו, בשל כך, הוחלט בועד קרית שמואל לפעול בשיתוף פעולה עם ועד קרית חיים. ברוך הוסיפה בפני ח"כ צבי האוזר: "אנחנו בהחלט לא לבד במאבק הזה ואנחנו פועלים יחד עם ראשי הערים בקריות והמועצה האזורית זבולון על מנת למנוע את הקמתו של נמל תעופה בינלאומי".

ח"כ האוזר הביע במהלך ביקורו את הערכתו לפעילות הרבה שמקיים למען הקהילה של ועד קרית חיים בתחומים רבים ובהם: אספקת מים, חינוך, תרבות, רווחה, סיוע לקשישים, נזקקים ועוד ואמר: "הפעילות הנרחבת של הוועד למען רווחתם של התושבים כפי שהוצגה בפניי ראויה להערכה רבה. הופתעתי מהנתונים שהוצגו בפניי בכל הקשור לחוות מיכלי תש"ן ובכוונתי לבדוק עם הגורמים הרלוונטיים על מנת לסייע לועד קרית חיים למצוא פתרונות ראויים לנושאים אלה".

ראשי ועד קרית חיים הודו לח"כ צבי האוזר על ביקורו והביעו את תקוותם, שיהיה ביכולתו לסייע לקידום הנושאים שהעלו בפניו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]