שקד לנאור: "לעתים הסכמתי עם פסקי דינך ולעתים לחלוטין לא. אך תמיד ידעתי שמניעייך טהורים״ - 0404
+
שקד לנאור: "לעתים הסכמתי עם פסקי דינך ולעתים לחלוטין לא. אך תמיד ידעתי שמניעייך טהורים״ לע״מ

שקד לנאור: "לעתים הסכמתי עם פסקי דינך ולעתים לחלוטין לא. אך תמיד ידעתי שמניעייך טהורים״

שרת המשפטים, איילת שקד, נפרדה מנשיאת העליון מרים נאור בנאום מפרגן ואוהד וזאת למרות המחלוקות הקשות שהיו לה עימה.

שקד: ״כשפורסמה כניסתי למשרד המשפטים, הזהירו אותי. הזהירו אותי שהמערכת המשפטית תעשה לי חיים קשים. הזהירו אותי שמאבקי שרי משפטים קודמים עם נשיאי בית המשפט העליון יהיו כּאָיִן וּכאפס לעומת המצפה לי. המליצו לי לנשום עמוק, ולהגיע לבית הזה מלאת רוח קרב. אז אמרו. על אף פער הגילאים, כבר בפגישתנו הראשונה הרגשתי כאילו אנו חברות ותיקות. העבודה איתך היתה מהנה, פוריה, ומכבדת. אין זה סוד שהיו לנו לא מעט מחלוקות, אך תמיד ידענו להתעלות מעליהן ולנהל אותן בדרך טובה ומכבדת. וכשאני אומרת 'טובה' אני מתכוונת טובה לעם ישראל ולמדינת ישראל. זו היתה נקודת המוצא.

 

ניסיון לאפיין את פסיקתך יתקל בקשיים. יהיה זה בלתי אפשרי לקטלג את דרכך המשפטית לתבניות צרות. תגיות מקובלות הן ממך והלאה. לכל תיק שהונח לפתחך הגעת בדעה נקיה, בראש פתוח, וכדברי מאמנך משאל חשין זכרו לברכה – לא הנחת אבן אחת בלי שהפכת אותה וניקית אותה מכל ביצי הנחשים שתחתיה. לעתים הסכמתי עם פסקי דינך ולעתים לחלוטין לא. אך תמיד ידעתי שמניעייך טהורים וזוהי התוצאה המשפטית הנכונה ביותר בעינייך.

מבעד לגלימתך עומד אדם רגיש ואמפתי. ציפור לחשה לי, כי אנשי לשכתך לדורותיהם אינם רואים בך בוסית בלבד. את היית שם בשבילם ברגעים שמחים ושמחים פחות. ראו בך משענת וכתובת לעצה טובה, ולא רק בעניינים מקצועיים. ואגב עצות, למי שיש בעיה עם קניות בגדים באינטרנט – מוזמן להתייעץ עם הנשיאה. נכדיה נהנים מסבתא מסורה ומשקיעה עם גישה טכנולוגית שאפשר להשוויץ בה. ממרומי 37 שנות כהונתך כשופטת, קירות בית המשפט והמתדיינים הרבים מספור יעידו כי עצתו של לנדאו שימשה עבורך ככוכב הצפון. כל תיק בו עסקת קיבל את מלא תשומת הלב וההשקעה משל היה זה יומך הראשון בבית המשפט״.