פרסום ראשון: חשד שמחבל מעזה חדר לרשת הקשר הצה״לית - האזינו לשיחה בינו לבין כוחותינו - 0404
+

פרסום ראשון: חשד שמחבל מעזה חדר לרשת הקשר הצה״לית – האזינו לשיחה בינו לבין כוחותינו

קריאה שהתקבלה ברשת הקשר הצה״לית (הגנה על היישובים) ביישובי העוטף, הדהימה את כוחותינו, לאחר שהבינו כי ערבי מעזה, ככל הנראה מחבל, עלה על התדר, משתמש בו ושומע את חיילינו ואנשי הביטחון במהלך פעילותם.

אתמול בערב נשמעה קריאה בקשר ״ברק כתום״: ״נתיב העשרה מבודק״, ״נתיב העשרה מבודק״. בקשר השיבו ושאלו: ״מי קרא לנתיב העשרה?״ והערבי השיב: ״תנחש״. שוב פנו לערבי: ״מי קרא לנתיב העשרה 5?״, אלא שההתקשרות הופסקה בשלב הזה.

קצין צה״ל שהעביר לחדשות 0404 את ההקלטה, סיפר: ״בוצעה בדיקה של פרטי ההתקשורת ואחד מהמכשירים שממנו בוצעה הקריאה, נחסם. כעת אנו בודקים האם מדובר בחשוד המחזיק במכשיר או שמא ערבים מעזה שעלו על התדרים שלנו. מאוד יכול להיות שהפנייה היתה מתוך מטרה להראות לנו שהם הצליחו ואנחנו חשופים״.

בצה״ל מקפידים על ההוראות בכל הקשור בשיחות בקשר. כעת, בעקבות החדירה לקשר הצה״לי, עודכנו כל הגורמים כי ייתכן ויש המאזינים לשיחות הקשר מעבר לגבול, בתוך שטח הרצועה.

השימוש ב״ברק כתום״ הופסק באזור הצפון בגלל יכולת חיזבאללה להאזין לכוחותינו. ארגון הטרור חמאס משפר יכולתו וייתכן והצליח לעלות על התדרים – מה שיצריך את צה״ל לבטל את השימוש ב״ברק כתום״ גם בגזרת הדרום.

מדובר צה״ל נמסר בתגובה: ״מדובר במערכת קשר גלויה המשמשת כרשת תקשורת בין כוחות הביטחון בישובים. המכשיר המדובר נחסם לשימוש״.