נתניהו לעו"ד מולכו שפורש מתפקידו כשליח המדיני: "עשית את תפקידתך תוך שילוב נדיר של כשרון, ניסיון וידע מקיף ועמוק" - 0404
+
נתניהו לעו"ד מולכו שפורש מתפקידו כשליח המדיני: "עשית את תפקידתך תוך שילוב נדיר של כשרון, ניסיון וידע מקיף ועמוק" ליאור מור

נתניהו לעו"ד מולכו שפורש מתפקידו כשליח המדיני: "עשית את תפקידתך תוך שילוב נדיר של כשרון, ניסיון וידע מקיף ועמוק"

עורך הדין יצחק מולכו, שליחו המדיני של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יסיים את תפקידו בסוף חודש פברואר 2018.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי מולכו פנה לנתניהו לפני למעלה משנה בבקשה לשחררו מהתפקיד. ראש הממשלה ביקש ממנו להמשיך ולאחר פניות נוספות שהתקבלו, נעתר נתניהו לבקשה.

עו"ד מולכו שימש בתפקיד בשנים 1996-1999 והחל משנת 2009 עם חזרתו של נתניהו ללשכת ראש הממשלה.

במכתב ששלח עו"ד מולכו לראש הממשלה כתב כי "בהמשך לפניות קודמות שלי אליך…אני מתכבד לפנות אליך בבקשה כי תשחרר אותי מתפקידי… אותו אני ממלא מזה כמה וכמה שנים בבחינת שרות לאומי בהתנדבות".

ראש הממשלה כתב לעו"ד מולכו כי "פעם, שלא בנפש חפצה ולנוכח עמדתך הנחושה, החלטתי להיעתר לבקשתך. באותה עת שמחתי שהסכמת לדחות את מועד פרישתך עד לסוף חודש פברואר 2018 וכדי שאוכל למצוא לך מחליף הראוי לתפקיד חיוני זה. איני צריך למנות את המשימות המדיניות הרגישות והחשובות שביצעת. עשית זאת תוך שילוב נדיר של כשרון, ניסיון וידע מקיף ועמוק של הסוגיות. טרם הגיעה העת לחשוף את כל פעולתך, אך בטוחני שכשרגע זה יגיע אזרחי ישראל יעריכו עד מאוד את תרומתך. אין פלא שאני ושרי הממשלה שמכירים את פועלך רוחשים לך הערכה עמוקה. מנהיגים רבים דיברו בפני בשבחך, וציינו שתמיד יכולים היו לשוחח עמך בחופשיות, כי מעולם לא חיפשת לעצמך פרסום כלשהו על תרומתך ועשייתך הגדולה. כמו אביך לפניך, עשית עבור המדינה- כשרות לאומי ובהתנדבות.".