בהוראת ארדן: נמנעה פעילות בארגון ובמימון הרשות נגד מכירת נדל"ן ליהודים במזרח ירושלים - 0404
בהוראת ארדן: נמנעה פעילות בארגון ובמימון הרשות נגד מכירת נדל המשרד לבט"פ

בהוראת ארדן: נמנעה פעילות בארגון ובמימון הרשות נגד מכירת נדל"ן ליהודים במזרח ירושלים

השר לבטחון הפנים גלעד ארדן הורה בצו על איסור לקיים פעילות שתוכננה להתקיים היום (ד') במלון סינט גורג בירושלים, במסגרתה היה מתוכנן להתקיים כנס שיעסוק במכירת קרקעות ומבנים מוסלמים ונוצרים ליהודים.

השר ארדן חתם על הצו המורה על איסור קיום האירוע, והצו בוצע בשעה האחרונה. על בסיס מידע שהגיע למשטרת ירושלים, הרשות יזמה וארגנה את האירוע באמצעות נציגים בכירים מטעמה.

הצו מורה שלא לקיים את הפעילות מטעם הרש"פ במזרח ירושלים, בהתאם לסעיף 3(א) לחוק יישום הסכם הביניים בדבר הגדה המערבית ורצועת עזה (הגבלת פעילות), התשנ״ה- 1994, אשר אוסר על הרשות הפלסטינית לפתוח או להפעיל נציגות, לקיים אסיפה או פעילות בתחומי מדינת ישראל, ומסמיך את השר לביטחון הפנים לאסור בצו על קיום פעילות כזו.

בעקבות הוצאת הצו והנחיית השר ארדן, שוטרי משטרת ירושלים הגיעו בדקות האחרונות למקום האירוע המיועד ומסרו את צו הסגירה לבעלי המקום, ווידאו כי האירוע אינו מתקיים.

בשנתיים האחרונות, הוצאו על ידי השר לביטחון הפנים מספר צווים כנגד קיום אירועים או הפעלת נציגויות מטעם הרשות הפלסטינית בשטחיה הריבוניים של מדינת ישראל. בין היתר, האריך השר את הצו המורה על סגירתו של בניין האוריינט האוס, ששימש בעבר את מוסדות הרשות, ומנע קיומם של אירועים נוספים.

השר לבט״פ ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן: ״פעילות הרש"פ נגד ההתיישבות היהודית במזרח ירושלים היא חלק מתכנית לפגוע בריבונות שלנו בכל ירושלים ואף להלך אימים על ערבים שימכרו נדל״ן ליהודים בעיר. אמשיך לפעול בתקיפות כדי למנוע כל דריסת רגל שלטונית של הפלסטינים בירושלים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com