שר הרווחה ושר הכלכלה הצטרפו למאבק ראשי הרשויות והמשפחות השכולות. השר כץ: "רוצים להיות בצד של המנצחים" - 0404
+
שר הרווחה ושר הכלכלה הצטרפו למאבק ראשי הרשויות והמשפחות השכולות. השר כץ: "רוצים להיות בצד של המנצחים"

שר הרווחה ושר הכלכלה הצטרפו למאבק ראשי הרשויות והמשפחות השכולות. השר כץ: "רוצים להיות בצד של המנצחים"

למחאתם של של ראשי הרשויות ביו"ש והמשפחות השכולות הצטרפו היום (רביעי), שר הרווחה השר חיים כץ ושר הכלכלה (כולנו), השר אלי כהן שהגיעו לאוהל המחאה להביע את תמיכתם ולשוחח עם המשפחות השכולות וראשי הרשויות. 

השר חיים כץ: "אני לא חושב שראש הממשלה לא רוצה שיהיה בטחון לתושבי יו"ש. אני בטוח שהוא רוצה. יחד עם זאת בשורה התחתונה אין כבישים עוקפים ואנחנו לא רוצים להיות בצד של המסבירים אנחנו רוצים להיות בצד של המנצחים ולכן אני פה כי אנחנו חושבים שהמאבק של יוסי לתת בטחון לאזרחים שהוא ראש המועצה שלהם הוא לגיטימי וצודק ואני לא אומר פה מה נעשה מה לא נעשה. אנחנו נעשה ככל שניתן על ידינו שאתם תעברו מהצד של המסבירים לצד של המנצחים. אתם (פונה לבועז שאבו שאשתו וילדיו נטבחו בביתם באיתמר לפני מספר שנים) אבל לשאר האנשים שלא יגיעו למצב הזה".

אלי כהן שר הכלכלה: "אני מצטרף לדברים של ידידי השר חיים כץ ולמה שמוביל כאן ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן במיוחד אחרי שאתה שומע את המשפחות ששכלו את היקרים להם מכל. אנחנו צריכים לפעול. כל מה שניתן לעשות ולמנוע את המקרים הבאים של משפחות נוספות. אנחנו מקדשים את החיים. ולכן בנושא הזה אנחנו צריכים לבוא ולפעול.

אנחנו אגב משקיעים לא מעט בנושאים גם במשרד שלי וגם של השר חיים כץ של תעשייה וחיים אבל כאן מדובר לא רק ברווחת החיים אלא גם בזכות לחיים. וזה הדבר המרכזי. במיוחד אחרי שאתה שומע את הדברים האלו. אני חושב שהנוכחות שלנו כאן. גם של השר כץ וגם שלי אומרת לנו עד כמה הדבר הזה חשוב עד כמה הזכות לחיות להגיע הביתה מהעבודה בבטחון. אנחנו צריכים למנוע את המקרים הבאים כיוון שכאן משלמים את המחיר היקר והכבד ביותר ואנחנו נפעל בכל הכח כדי למנוע את המקרים הבאים".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן: "אנחנו מודים לשרים על תמיכתם במאבק הצודק שלהם וברצון שלהם להציל חיים".