שבוע הצדעה לעולים במעלות - 0404
+
שבוע הצדעה לעולים במעלות רומן עוז

שבוע הצדעה לעולים במעלות

יום העלייה הוא חג לאומי המצוין בישראל החל משנת 2016. במעלות ציינו חג זה בשבוע האחרון בסדרת אירועים ופעילויות. החגיגות נפתחו בשבוע שעבר (17.10) במופע סטנד אפ לכל המשפחה, עם הקומיקאי המפורסם בנג'י לוביט, המוכר בקרב אוכלוסיית דוברי האנגלית בעיר.

קהילת בני מנשה, קהילת עולים מחבל בצפון הודו, בחרה לציין את שבוע העלייה בטיולים להכרת הארץ ויצאה לסיור מוסיקלי בצפת וטיול לקברי צדיקים בטבריה ובכנרת.  

בספרייה העירונית התקיימו בשבוע האחרון סדרת הרצאות בשפה הרוסית בנושאים מגוונים; אסטרולוגיה, אסטרו-פסיכולוגיה ועוד.

במסגרת פסטיבל טעם בגליל, שנערך בחוה"מ סוכות באגם מונפורט, חברת "קמנדה פרדקשנס", חברת ההפקה של הקומיקאי המפורסם, מנחה הטלוויזיה ושדרן הרדיו איליה אקסלרוד, התארחה באגם וצילמה סרטון בשפה הרוסית, בו ראש העיר, שלמה בוחבוט, ואנשי מפתח מהקהילה הרוסית בירכו את תושבי מעלות תרשיחא. בסרט מספרים על התפתחות העיר בשנים האחרונות, השתלבות העולים ותרומתם הרבה לחיי הקהילה בעיר.

אתמול (שלישי), התקיים באולם המליאה בעיריית מעלות יום עיון של משרד הקליטה, בהשתתפות הגב' דלי אלי, מנהלת מחוז חיפה והצפון במשרד הקליטה. מטרת יום העיון לסייע לכל הגורמים ברשות המקומית להנגיש את המידע הרלוונטי לאוכלוסיית העולים. בערב, התקיים האירוע המרכזי, שכלל קונצרט לדוברי השפה הרוסית בהיכל התרבות בעיר. הקונצרט כלל מופע סטנד אפ עם איליה אקסלרוד והופעות של הזמרים מרטין מור ובני גרצן.

יורי קוצ'ר, מחזיק תיק קליטה: "אני מברך על ההכרה ביום העלייה כחג רשמי במדינת ישראל ואנו, במעלות, ציינו יום חגיגי זה במספר אירועים ופעילויות המיועדים לכל אוכלוסיות העולים בעיר. אנו נמשיך לפעול למען העולים ושילובם בקהילה. יום עלייה שמח".

ענת סוסנובסקי, מנהלת מחלקת קליטה: "כ-50% מתושבי מעלות הינם עולים מחבר העמים, ארה"ב, צרפת וחבל בני מנשה. אנו מלווים את העולים עוד טרם הגעתם לארץ, מסייעים להם במציאת דיור ותעסוקה הולמת, וביתר שאת עם הגיעם למעלות, בכדי להקל על השתלבותם בקהילה. נמשיך לפעול להבאת עולים חדשים לעירנו, אשר מתפתחת באופן משמעותי בשנים האחרונות, ולסייע לעולים אשר מתגוררים בעיר, לצמיחתם ושילובם בקהילה".

שלמה בוחבוט, ראש עיריית מעלות: "מדינת ישראל קבעה בחוק את "יום העלייה" בז׳ בחשוון. במהלך השבועיים האחרונים קיימנו מגוון אירועי תרבות, תוכן ופנאי עבור הקהילות היפות שעשו "עלייה" לישראל ולעירנו. עירנו אינה רק קולטת עלייה, אנחנו משלבים אותה. משנות ה-90 העיר קלטה כמובן את העלייה הגדולה מברה״מ לשעבר, קהילה אמריקאית, בני מנשה וצרפתים. מפעל העלייה הוא אבן ייסוד לפריחת מדינת ישראל וצמיחתה מאז תקומה, ובתוך כך יש לו השפעה דרמטית על פיתוח העיר מאז היווסדה".