בשורה לתעשיינים בצפון: סיוע בהעלאת הפריון במסגרת החלטת הממשלה לפיתוח הצפון - 0404
בשורה לתעשיינים בצפון: סיוע בהעלאת הפריון במסגרת החלטת הממשלה לפיתוח הצפון דורית ריטבו

בשורה לתעשיינים בצפון: סיוע בהעלאת הפריון במסגרת החלטת הממשלה לפיתוח הצפון

בכנס שנערך במכללת ארז בשלומי השתתפו ראשי ערים ומועצות המאוגדים באשכול גליל מערבי, ראש מנהלת תכנית הצפון האלוף במיל איתן דנגוט, הגב׳ רעיה שטראוס בן דרור, הנרי צימרמן, יו״ר התאחדות התעשיינים בצפוו ונציגי משרד הכלכלה, כאשר הדוברים המרכזיים בכנס היו: נחום איצקוביץ, ראש הרשות להשקעות במשרד הכלכלה ואהרון אהרון, מנכ״ל הרשות לחדשנות (המדען הראשי לשעבר).

הכנס הוא יוזמה משותפת של אשכול גליל מערבי, מכללת ארז, התאחדות התעשיינים מרחב צפון והרשות להשקעות.

צוות התעשיינים של רוח הגליל – מהלך לקפיצת מדרגה בגליל המערבי, אותו מובילה רעיה שטראוס, שהחל את עבודתו לפני כשנה וחצי במכללת ארז, הגדיר את נושא העלאת הפריון כמפתח לצמיחת הסקטור היצרני בצפון. הכנס שנערך היום אתמול הוא אבן דרך משמעותית נוספת בתהליך לחיזוק התעשייה בצפון .

במסגרת הכנס נחשפו התעשיינים לתכנית החדשה להעלאת הפריון, במסגרת תכנית הצפון, ונערך שיח בין התעשיינים לבין הרשות להשקעות והרשות לחדשנות באשר לישימות התכנית. נחום איצקוביץ, ראש הרשות להשקעות במשרד הכלכלה, פירט את סעיפי התכנית והדריך את התעשיינים איך לפעול בצורה נכונה כדי לנצל את התקציב.

הנרי צימרמן, יו״ר התאחדות התעשיינים מרחב צפון, המייצג למעלה מ-600 מפעלים החברים בהתאחדות בצפון ויו״ר ובעלים של קבוצת טרלידור, המעסיקה למעלה מ-400 עובדים ב-4 מפעלים בכרמיאל: ״אני שמח על פריצת הדרך בתכניות החדשות של משרד הכלכלה להעלאת הפריון בתעשייה בצפון ולגיוס עובדים חדשים מאוכלוסיות חרדיות ונשים ערביות ומסלולי העסקה בשכר גבוה בפריפריה. עם זאת אני חושש שישימות התכנית יכולה להיות מאתגרת מדי, לאור הרף הגבוה של דרישת העלאת הפריון ב-30% בזמן קצוב ועוד סעיפים שלתפיסתי, כתעשיין ויו״ר ההתאחדות בצפון, צריכים חשיבה ובדיקה משותפת חדשה עם נציגי התעשיינים הצפוניים.״

נחום איצקוביץ, ראש הרשות להשקעות במשרד הכלכלה: "כנס התעשיינים בשלומי נועד בראש ובראשונה להנגיש את המידע בדבר אפשרויות של התעשיינים להיכלל ולהתפתח במסגרת תכנית הצפון. הרשות להשקעות במשרד הכלכלה מעמידה תקציב של קרוב ל-600 מיליון ש״ח בשנים 2017-18 לטובת 4 תכניות שכולן נועדו לפיתוח התעשייה בצפון ולצמיחה של המפעלים התעשיינים באזור הצפון ובמיוחד באזורים המרוחקים של המחוז".

רעיה שטראוס בן דרור: "נולדתי לתוך התעשייה והיא זורמת בדמי. מאזור הגליל צמחו תעשיות פורצות דרך ברמה העולמית ותפקידנו לדאוג שזה יימשך. אני שמחה שאנו יושבים כעת יחד עם הממשלה ודואגים להמשך פיתוח התעשייה. זה בדיוק החזון שלנו לגליל המערבי – פיתוח הנכס הייחודי של התעשייה באזור".

שלמה בוחבוט, ראש עיריית מעלות תרשיחא ויו״ר אשכול גליל מערבי: "תאמינו או לא אני מאד אופטימי, בגלל שיש לנו 2 שרים ביצועיסטים ואמינים שאחראיים על הכלכלה – שר הכלכלה, אלי כהן ושר האוצר, משה כחלון. נכון, יש קשיים בדרך, אבל שהם שם אני רגוע ומאד אופטימי. אנו מברכים על המהלך הזה ואנחנו כאן ונחושים להמשיך ולפתח את הצפון. אנו שמחים שהפעולות יוצאות לפועל".

בסיום הכנס הוחלט על המשך עבודת הטמעה משותפת של התכנית לפיתוח הצפון במהלך משותף עם המפעלים בצפון.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com