סוגים של חומצה היאלרונית - 0404
סוגים של חומצה היאלרונית פיקסביי

סוגים של חומצה היאלרונית

חומצה היאלרונית היא חומר מילוי מחולל פלאים בעור הפנים, והוא משולב במסגרת של טיפולי אסתטיקה רבים באזורים שונים כמו הלחיים, מתחת לעיניים, מסביב לפה, בסנטר ובצוואר. החומצה ממלאת שקעים, מחזירה נפחים ומשיבה לעור מראה צעיר יותר, בריא ומוצק. בשוק ישנם כמה סוגים של חומצת הפלא הזו כאשר כל סוג גם כולל משפחה של חומרי החומצה, וחשוב להתאים את החומר הספציפי לצרכי המטופלת.

הפופולריים – רסטילן וסטילאז'

מה קרוב למזותרפיה? אלו הם השמות המסחריים של 2 חומצות המיוצרות באירופה. רסטילן בשוויץ וסטילאז' בצרפת. שני המותגים הללו איכותיים מאוד והם משולבים בקליניקות של טובי המומחים ואנשי המקצוע בתחום טיפולי האסתטיקה. החומצות הללו משפרות את מבנה וגמישות העור, הפחתת סימני גיל, קפלים, קמטוטים וטיפול באי סימטריה בפנים. יש חברות נוספות בשוק כאשר השתיים הללו הן איכותיות מאוד.

מראה טבעי – ג'ובידרם

טיפולי הזרקות של חומצה היאלרונית כמו גם בוטוקס מטרתם לשפר את מראה עור הפנים כאשר נשים רבות מעוניינות בכך שלא ישימו לב שהן עושות הזרקות כמו גם שלא ישתנה מבנה תווי הפנים. ג'ובידרם היא חומצה אשר ידועה ביכולת שלה לספק מראה טבעי בצורה גבוהה.

רדיאס

מדובר בשילוב של חומצה היאלרונית ביחד עם סידן – קרוב מאוד למבנה הטבעי של העור מבחינת הרכב העור שלנו. השימוש בחומר הזה יתרונו בכך שהוא גם מביא לייצור טבעי של קולגן ומשפר את איכות עור הפנים לטווח ארוך. קולגן כמו גם חומצה היאלרונית מיוצרים באופן טבעי בגופנו אך הכמות שהגוף מייצר הולכת ופוחתת עם השנים שחולפות.  

מה עדיף?

אין לכך תשובה מוחלטת. לכל מטופלת צרכים שונים ומבנה שונה של העור, מידה שונה של מיצוק, נפילות וקמטוטים ולכן חשוב לבצע את הבחירה המתאימה עבורך. אסתטיקה של עור פנים היא חשובה מאוד ולכן חשוב לבחור בחומר המתאים ביותר עבורך. כדי לשמור על אסתטיקה ניתן גם לשלב את טיפולי ההזרקות עם קילוף עור הפנים באמצעות שימוש בחומרי פילינג מתקדמים המכילים חומרים פעילים איכותיים.

 

אסתטיקה ושמירה על עור ושמירה על עור הפנים

ומה לגבי בוטוקס? השימוש בחומר שנקרא בוטוקס הוא פופולרי מאוד בעולם כולו והוא משמש בטיפולי אסתטיקה של עור פנים כדי להעלים קמטי הבעה שיוצרים חריצים של מבט כועס וזעוף. לרוב החל מגילאי 30 נשים רבות סובלות מהופעה של קמטי הבעה במצח ובין הגבות. הזרקת בוטוקס מונעת את התופעה למשך כמה חודשים עד שנה שלמה, ומדי תקופה יש לרענן את התהליך ולהזריק שוב את החומר בקליניקה.

בוטוקס הוא רעלן המאושר לשימוש ולמרות שמדובר בחומר מסוג רעלן הוא בטוח לשימוש באופן נקודתי כדי לשתק שרירים שמתכווצים ויוצרים את קמטי ההבעה. ישנן כמה תופעות שהן לא אסתטיות שהן לא קמטי הבעה – שהטיפול עבורן גם כן יושב על הזרקת חומר הבוטוקס.

חריצים בסנטר

מה לגבי מילוי קמטים? בהתאם למבנה הפנים והשרירים של כל אחת ואחד, יש מי שהשרירים באזור הסנטר מתכווצים תוך כדי פעולת הדיבור – ועם הזמן נוצרים בשל כך חורים וחרירים בסנטר שאינם נאים מבחינה אסתטית. הזרקת בוטוקס בסנטר פותרת בצורה מושלמת את התופעה.

קמטי אף

זה לא קורה אצל כל אחת, אך יש מי שנוצרים אצלם במהלך הזמן קמטים על גבי האף עצמו, תוך כדי פעולת החיוך. גם בכך ניתן לטפל בצורה קלה ויעילה באמצעות הזרקת בוטוקס.

חיוך וקצה האף              

לצד הופעה של קמטים על גבי האף עצמו תוך כדי חיוך וצחוק, יש מי שהאף גם נופל מעט קדימה וצונח תוך כדי שהם מחייכים – ובדיוק באותו אופן כמו במקרה של קמטי אף, ניתן לטפל בכך בצורה יעילה ופשוטה באמצעות הזרקת בוטוקס.

בוטוקס בשילוב חומצה היאלרונית 

חומצה היאלרונית  או פיגמנטציה היא חומר מילוי אשר ממלא שקעים, משיב נפחים ומוסיף לעור ברק וחיות. ישנם טיפולים אשר משלבים בוטוקס וחומצה יחדיו על מנת להדגיש תווי פנים בדרך שהיא לא כירורגית.

כדי לשמר את מראה העור ומוצקותו מומלץ להקפיד על שגרת טיפח וניקוי יסודי של עור פנים מדי יום, כמו גם ביצוע של פילינג למטרת קילוף עור וחידוש התאים בעור.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]