עפולה היחידה מערי הצפון שנכנסה לעשר המובילות בנתוני גיוס ושירות משמעותי לצה"ל - 0404
עפולה היחידה מערי הצפון שנכנסה לעשר המובילות בנתוני גיוס ושירות משמעותי לצה

עפולה היחידה מערי הצפון שנכנסה לעשר המובילות בנתוני גיוס ושירות משמעותי לצה"ל

גאווה עפולאית: אגף כוח האדם בצה"ל פרסם השבוע את נתוני הגיוס והשירות ביישובי ישראל לשנת 2022 בחלוקה לגברים ולנשים ומתבססים על חייבי גיוס בלבד ומשתחררי שנת 2020. כדי להגיע לתוצאות מדויקות המשקפות נכונה את המציאות החליטו בצה"ל לחלק את הערים והיישובים לשלוש קבוצות: ערים גדולות, ערים בינוניות וערים קטנות וכן מועצות אזוריות ומקומיות. על פי הנתונים שפרסם צה"ל, עפולה משתייכת לקטגוריית הערים הבינוניות (פוטנציאל המתגייסים הוא בין 250-500 מסיימי כיתה י"ב) והינה העיר החידה ממחוז צפון שנכנסה לעשירייה הראשונה והיוקרתית בנתוני גיוס ושירות משמעותי.

עפולה נכנסה לטבלת 10 הערים הבינוניות המובילות בארץ בנתוני גברים עם שיעורי גיוס של 79.7%, מיצוי ללחימה 49.8% ומיצוי לקצונה 6.8%; ציון כללי 72.39. ברשימה יחד עם עפולה ניתן למצוא ערים חזקות ממרכז הארץ, וביניהן רמת השרון, הוד השרון, גבעתיים ונס ציונה. נתון מחמיא נוסף בו מתייצבת עפולה במקום השישי בארץ מבין הערים הבינוניות המובילות בשיעור לחימה של גברים לצד ערים כמו נס ציונה, ראש העין, רמת השרון, הוד השרון ואילת. ברשימה זו מופיעות ערים נוספות מאזור הצפון: נהריה, כרמיאל וקריית אתא.

יש לציין כי בקטגוריות הערים הגדולות מובילות הערים מודיעין-מכבים-רעות, הרצליה, רעננה וכפר סבא ובערים הקטנות גבעת שמואל, יהוד, קריית אונו וכפר יונה ואילו בקטגוריות של המועצות האזוריות והמועצות המקומיות קיימת נציגות מכובדת יותר לאזור הצפון הכוללת בין היתר את כפר תבור, כפר ורדים, רמת ישי, קריית טבעון, מועצה אזורית גלבוע ומועצה אזורית עמק יזרעאל.

מפקד אגף כוח אדם בצה"ל, אלוף יניב עשור אמר כי: "אנחנו פועלים בשותפות מלאה עם הרשויות המקומיות על מנת לשפר את תהליכי המיון והשיבוץ של המלש"בים ולעודד גיוס קרבי ומשמעותי, כך שיבואו בשערינו מוכנים ונכונים".

ראש העיר אבי אלקבץ: "אנחנו מברכים על נתוני הגיוס והשירות המרשימים של בנות ובני עפולה. המשאב החשוב ביותר שלנו כעיר, עליו גאוותנו, הוא ההון האנושי המדהים שלנו, הפורץ דרך ומוביל ברמה הארצית בכלל התחומים. כבירת הציונות של העמק נמשיך לחנך את ילדינו לשירות משמעותי, לנתינה לחברה ולמדינה ולא נחסוך בתוכניות מיוחדות והשקעה מסיבית במערכת החינוך העירונית".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]