בנט תומך במאבק וקורא לנתניהו: "אשר היום את הכבישים העוקפים באיו״ש" - 0404
+
בנט תומך במאבק וקורא לנתניהו: "אשר היום את הכבישים העוקפים באיו״ש"

בנט תומך במאבק וקורא לנתניהו: "אשר היום את הכבישים העוקפים באיו״ש"

מחאת ראשי הרשויות והמשפחות השכולות מתרחבת. שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, ביקר הבוקר (שלישי) ביישוב הר ברכה שבשומרון, וקרא לראש הממשלה בנימין נתניהו להעביר את התקציב הדרוש לסלילת כבישים חדשים ביהודה שומרון. זאת לאחר שראש מועצת שומרון יוסי דגן נשא דברים במקום והודיע לתושבים על פתיחת אוהל המחאה מול בית ראש הממשלה כי לדבריו: "אין לנו ברירה אחרת"

שר החינוך נפתלי בנט אמר במקום: "אני מפה קורא לראש הממשלה – יש בחזון הגדול בעיה מקומית שצריך לפתור", כיום, הזכיר שר החינוך, "מסוכן לנסוע בכבישי יהודה ושומרון. יש פתרון, זה נקרא כבישים עוקפים, זה לא צריך להיות עניין של ימין ושמאל".

לדברי בנט, סלילת הכבישים היא "החובה הבסיסית של המדינה כלפי אזרחיה. אני קורא לראש הממשלה לא להמתין דקה, לאשר את הכבישים העוקפים ולאפשר את הביטחון".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן הוסיף ואמר במקום: "אנחנו יוצאים למאבק שאין צודק ממנו. אין לנו הזכות המוסרית להמשיך לעמוד מהצד ולראות כיצד הבטחות לבטחון תושבים וישובים אינן מתקיימות. כיצד הבטחות לבנייה אינן מתקיימות כיצד הבטחות לכבישים שיש בהם כדי להציל חיים אינן מתקיימות.

אני מודה לשר החינוך על התמיכה שלו במאבק וקורא לכל מי שחיי אדם חשובים לו שההתיישבות חשובה לו לבוא להצטרף אלינו היום על המדרכה מול בית ראש הממשלה עד שנראה שבמדינת ישראל הבטחות מקיימים".

כזכור, היום (שלישי) בשעה 15:30, יפתחו ראשי רשויות ביוש יחד עם נציגי המשפחות השכולות אוהל מחאה מול בית ראש הממשלה, שם יישבו עד שראש הממשלה יקיים את הבטחותיו להתיישבות: מרכיבי בטחון לישובים ולכבישים. סלילת כבישים ובנייה.