המדריך לגילוי מכשירי הקלטה - 0404
המדריך לגילוי מכשירי הקלטה צילום: דוקטור ספיי

המדריך לגילוי מכשירי הקלטה

חושדים ששמו עליכם האזנה או מכשירי הקלטה? יכול להיות שזה באמת נכון ועליכם לבצע בדיקה ולגלות אותם. האם אפשר לגלות מכשירי האזנה לבד או שחייבים איש מקצוע שלם כך? החלטנו להביא לכם את המדריך שיעזור לכם לגלות האם מישהו עוקב אחריכם.

מישהו עוקב אחריכם, האם יש דרך להרגיש זאת?

כיום, בשנת 2022 הטכנולוגיות הן כל כך מפותחות שקיים קושי לדעת האם עוקבים אחריכם או מקליטים אתכם עם מכשיר הקלטה. יש האומרים כי ניתן להרגיש בכך, אך עם מכשירי ההקלטה הזעירים שקיימים כיום, כנראה שלא תדעו זאת, אלא אם ירמזו לכם על כך. אז אין דרך ברורה להרגיש זאת, אך יש בהחלט אפשרות לבדוק זאת ולגלות זאת.

איך מגלים מכשירי הקלטה?

יש מספר דרכים לגילוי של מכשירי הקלטה. דרך הגילוי תלויה כמובן בסוג מכשיר האזנה ששמו לכם ויש להבחין בין מכשירי הקלטה פיזיים לבין תוכנות האזנת סתר שמתקינים כיום בקלות על מחשב או פלאפון ומאזינים בדרך אלחוטית. רובנו חושבים כי היחידים ששמים האזנות סתר הם המשטרה, אך כיום אנו יודעים בוודאות שחברות רבות מבצעות האזנות כדי לרגל אחר נתונים וגם גורמים עוינים מבצעים האזנות כל מנת לקבל מידע או לחילופין להשתמש במידע אישי לא שלהם. בשנת 2022 זוהי אפשרות פשוטה לביצוע. ניתן לרכוש כיום באינטרנט מכשירי מעקב בקלות יתרה ובעלויות סבירות.

גלאי האזנות סתר

כאשר אתם חושדים כי מישהו שם לכם מכשירי הקלטה מבלי שתדעו, זה הזמן לגלות זאת על ידי גלאי האזנות סתר. יש באפשרותכם לרכוש גלאי כזה בקלות דרך האינטרנט ולנסות לבצע זאת בעצמכם או להיעזר באנשי מקצוע שתפקידם לבדוק האם מרגלים אחריכם. לרוב יהיה מדובר במשרדי חקירות שיודעים לבצע את הבדיקה הזו בקלות. מכשיר לאיתור האזנות ומכשירי הקלטה משדר אותות מגנטיים ומאתר באמצעות רכיב אלקטרוני אזורים שבהם יש אותות הקלטה. שימו לב, אם יש בקרבתכם רדיו, המכשיר עשוי לקלוט גם את התדרים שלו, לכן ודאו לפני הבדיקה שביצעתם לרדיו כיבוי על מנת למנוע טעויות.

לגלות מכשירי הקלטה סמויים במכשירי הטלפון

הסמארטפונים של היום הם למעשה סוג של מחשב קטן ויש בהם גם את האפשרות להתקין אפליקציות מגוונות שהמטרות שלהן זה הקלטה וריגול. אלו יכולות להראות אפליקציות משחק תמימות לחלוטין שמאחורי בסיס הנתונים שלהן יושבת לה אפליקציית ריגול שמאזינה לכם, מקליטה ואף מצלמת. אם אתם שומעים צפצופים במכשיר, המכשיר נכבה ונדלק לבד או שהסוללה אוזלת דיי מהר, אלו סימנים שיכולים להעיד על כך שאולי מסתתרת אצלכם בטלפון תוכנת ריגול ויש לבחון זאת. לא תמיד הסימנים יעידו על מכשירי הקלטה במכשיר, אלא על תקלות של הטלפון, אך אם חוויתם זאת, לכו לבדוק, אין לכם מה להפסיד.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]