יוסי בניון ימונה לתפקיד המנהל המקצועי של נבחרת ישראל - 0404
יוסי בניון ימונה לתפקיד המנהל המקצועי של נבחרת ישראל יוסי שקל

יוסי בניון ימונה לתפקיד המנהל המקצועי של נבחרת ישראל

ועדת האיתור החליטה היום (רביעי) פה אחד להביא לאישור הנהלת ההתאחדות לכדורגל את מינויו של יוסי בניון לתפקיד המנהל המקצועי של נבחרת ישראל הבוגרת. הנהלת ההתאחדות תתכנס לדיון בנושא ביום רביעי הבא.

עם מינויו הצפוי של בניון לתפקיד, הוא יצטרף לנבחרת ישראל כבר בצמד משחקי הידידות הקרובים מול גרמניה בחוץ (26.3) ורומניה בבית (אצטדיון נתניה, 29.3).

ועדת האיתור כללה את יו"ר ההתאחדות אורן חסון, חבר הנהלת ההתאחדות אלי אוחנה ומאמן הכדורגל אלי כהן.

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל: "יוסי בניון, מגדולי הכדורגלנים הישראלים, שיאן ההופעות בנבחרת ישראל (102 משחקים) ומי שהיה חלק ממועדוני ענק אירופים ושחקן מוביל בכדורגל המקומי, הוא בשורה נפלאה עבור נבחרת ישראל הבוגרת והשאיפות שלנו לראות אותה מצליחה בליגת האומות הקרובה ומעפילה ליורו 2024.

הבחירה בבניון מבטאת את ההערכה הגדולה של חברי הוועדה לאחד הבולטים בשחקני נבחרת ישראל בשני העשורים האחרונים ואת היותו חלק מדור העתיד שיוביל בתפקידים מרכזיים את פיתוח וטיפוח הנבחרת הלאומית.

בניון, בתפקידו כמנהל המקצועי, יהיה שותף בהליך מינוי המאמן הקבוע, זר או ישראלי, והבחירה בו מדגישה את החשיבות הגדולה שמייחסת ההתאחדות לכדורגל לנבחרת הלאומית, המחויבות להעמיד לרשותה את הכלים הטובים ביותר ואת המשאבים הנדרשים כדי להמשיך להתקדם, להתמקצע, לעמוד בסטנדרטים הבין-לאומיים הגבוהים ביותר ולהעפיל לטורניר גמר יורו 2024.

בניון, שסיים בהצטיינות את קורס הפרו האחרון, מכיר היטב את נבחרת ישראל ואת הכדורגל האירופי ואני תקווה כי כמנהל מקצועי יצליח להוביל את הנבחרת להשתתפות בטורניר גמר היורו והמונדיאל.

בניון היה נרגש מאוד כאשר עדכנתי אותו לפני מספר דקות על החלטת הוועדה, הודה לחברים בה על הבחירה בו והדגיש כי הוא רואה בתפקיד המיועד זכות גדולה ואפשרות ייחודית להמשיך לתרום כמיטב יכולתו וכישוריו לטובת הנבחרת והכדורגל שלנו, אותו תמיד היה גאה לייצג במשחקים הבין-לאומיים וכשחקן ישראלי בליגות האירופיות המובילות.

אני משוכנע כי חברי וחברות הנהלת ההתאחדות יאמצו את החלטת הוועדה וכמו תמיד יסייעו כמיטב יכולתם להצלחת הנבחרת ובעלי התפקיד בה".

יוסי בניון: "אני מודה לוועדה על הבחירה בי ועל המלצתה להנהלת ההתאחדות לכדורגל למנות אותי לתפקיד. זה אתגר עצום וכבוד שאין שני לו ומרגע בחירתי אעשה כל שביכולתי לטובת נבחרת ישראל והכדורגל שלנו, שנתן לי כל כך הרבה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]