כספות, לא רק נגד גנבים - 0404
כספות, לא רק נגד גנבים FREEPIK

כספות, לא רק נגד גנבים

במציאות של ימינו פריצות לבתים הן אינן מאורג חריג. בכל רגע נפרץ בית בישראל, ובניגוד למה שאתם חושבים זה יכול להיות אפילו בשעות היום. וכאשר הבית נפרץ הגנבים מחפשים אחר חפצי הערך שניתן לקחת במהירות. מה שקטן ויקר זה מה שהם הכי אוהבים – לכן כמובן תכשיטים וכסף מזומן הם הדובדבן שבכספת מבחינת הגנבים. והסיכוי שרכוש שנגנב יוחזר לבעליו שואף לאפס. כספות ביתיות אולי לא ימנעו את הפריצה לביתכם, אך בטח שהן לא יעשו לגנבים את החיים קלים.

כיום אנשים רבים בוחרים בכספת ביתית על מנת לשמור על חפצי הערך שלהם. כמובן שכדאי להשתמש באמצעי מיגון על מנת להקשות על הפורצים להיכנס לביתכם, אך במידה והם יצליחו לעשות זאת, לא תרצו לעשות להם את החיים קלים.

הגנבים רוצים לעשות מכה מהירה. כל עיכוב או רעש מגדיל את הסיכוי שמישהו מהשכנים ישמע או יבחין במתרחש. כספת ביתית היא אולי אינה הכספת התעשייתית שתמצאו בבנק, אך בכל זאת היא מהווה מכשול משמעותי עבור הגנב. לצורך פריצתה הגנב נדרש להפעיל ציוד מרעיש, כמו למשל ניסור באמצעות דיסק. זוהי לא בדיוק המכה השקטה והמהירה שהגנב חשב עלייה.

ככל שהכספת יותר גדולה וכבדה, כך היא בדרך כלל יותר בטוחה. כאשר אתם בוחרים כספת לבית, שימו לב למאפייני הכספת: עובי הכספת, משקל הכספת ומנגנון הנעילה. אלו הם המאפיינים החשובים עבור הביטחון.

כספת ביתית היא לא רק נגד גנבים

כספות ביתיות הן לא רק פתרון נגד גנבות, יכולים להיות להן שימושים אחרים. למשל במקרים בהם יש לכם כלי נשק בבית, בוודאי לא תרצו שילד קטן ישחק בנשק; אין צורך להסביר איזה אסון גדול עשוי להיגרם כתוצאה מילד תמים הנוגע בנשק. לכן במידה ויש לכם כלי נשק בבית, כספת היא פשוט חובה.

דוגמה נוספת  יכולה להיות כספות אש. אלו יכולות להיות שימושיות גם לבתים פרטיים וגם בתור כספת למשרד. כספת אש יכולה לספק הגנה עבור מסמכים במקרה של שרפה. לכל אחד ישנם מסמכים חשובים שעליהם הוא רוצה לשמור. אם חס וחלילה תתרחש שרפה היא תכלה מסמכים חשובים. אלו עשויים להיות מסמכים לגבי זכויות שלכם בנכסים, או אולי מסמכים משפחתיים בעלי חשיבות רגשית. כספת חסינת אש תעניק להם הגנה מפני האש והטמפרטורות הגבוהות ותבטיח שהם ישמרו גם במקרה וחס וחלילה תפרוץ שרפה בבית או בעסק.

כיום ניתן להשיג מגוון סוגים של כספות, כלומר ישנו פתרון לכל לקוח. ישנן כספות דיגיטליות וכספות מכניות, כמו גם כספות משולבות. הכספות מגיעות בגדלים שונים, הן מרופדות מבפנים, לפעמים כוללות גם מדף. ישנן כספות אותן ניתן לקבע לרצפה או לקיר וכך לקבל תוספת ביטחון.

בין אם אתם חוששים מגניבת התכשיטים שיש לכם במשפחה, כסף מזומן בעסק או שימוש לא מורשה בנשק – חשוב שתנקטו בפעולה אחריות ותרכשו כספת מתאימה.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]