מיינדטק - גמילה מעישון בשיטה מהפכנית - 0404
מיינדטק – גמילה מעישון בשיטה מהפכנית PIXABAY

מיינדטק – גמילה מעישון בשיטה מהפכנית

מיותר להתחיל לגולל את הנזקים הבריאותיים משימוש בסיגריות ומוצרי ניקוטין. הגוף מפתח תלות של ממש בניקוטין, מה שעשוי להקשות על הרצון להיגמל בפן המנטלי אך גם הפיזי. ישנן מספר שיטות חדשניות שעשויות להביא אתכם על היעד הנכסף של גמילה מעישון. את אחת מהשיטות הללו מציעה לכם חברת מיינדטק.

 השלכות העישון והשלכות הגמילה

חשוב להבין שכאשר מתכננים הפסקת עישון, יש להכיר בתופעות הלוואי האפשריות שבוודאי יופיעו. גמילה מניקוטין וניקוי החומר ממחזור הדם, יוליד תופעות כמו עצבנות, חוסר סבלנות, הזעות, בעיות שינה ולעיתים גם דיכאון. בשל כך, התמודדות עם הפסקת עישון מביא עימה אתגר גדול של צליחת חלון הזמן שנפתח בעת ניקוי הגוף. תהליך גמילה מעישון הוא מבחן אמיתי לאופיו המנטלי של האדם, אך במקרים רבים אנו מגלים שלא פשוט לעשות זאת לבד. לחברת מיינדטק יש שיטה מיוחדת המציעה לכם להפסיק לעשן בתוך, שימו לב, שעה וחצי בלבד. נשמע מדע בדיוני?  לא בדיוק.

שיטת מיינדטק

רבים אומרים שהפסקת עישון היא עניין של החלטה. אמנם מדובר בהליך מנטלי מורכב הרבה יותר. אחרי תקופה ממושכת של כמה שנים, קשה מאוד עבור כל אחד להחליט שהיום הוא מפסיק לעשן. רבים המנסים להפסיק ללא עזרה חיצונית, מוצאים את עצמם מצליחים לתקופה, חוזרים לסורם וקונים חפיסה. לשם כך, הומצאה שיטה הפונה ישירות אל התת מודע, על מנת למגר אחת ולתמיד את הקול הקטן הזה שמבקש להדליק עוד סיגריה ועוד אחת.

מיינדטק הוא סטארט-אפ ישראלי, המציע למעוניינים להיגמל מסיגריות, כניסה לחדר הנקרא "קפסולה" למשך 90 דקות. בחדר זה, המעוצב בצורה ייחודית וכולל ריחות המופצים בעת השהייה בו, ובאמצעות טכנולוגיה המשלבת NLP (ניתוב לשוני פסיכולוגי) ומיינדפולנס, מתבצע תהליך תודעתי של גמילה מעישון. הטכנולוגיה פותחה במשך כשבע שנים ומציע למתנסים בה אחריות של שנה. משתמשים בשיטה זו מדווחים על תופעות לוואי מינימליות והתמדה בגמילה מעישון, לצד אימוץ אורח חיים בריא וספורטיבי.

סדנאות גמילה

עבור אלו המעדיפים את התהליך הארוך והאינטנסיבי ובכל זאת רוצים לדעת איך נגמלים מעישון, ניתן לבחור בהשתתפות בסדנאות גמילה מעישון כאלה ואחרות. כיום ישנו מגוון רחב של סדנאות כאלו, וניתן להשיג גישה אליהן דרך קופת החולים הפרטית שלכם. חלק מהסדנאות יציעו לכם פתרון קצר יחסית, אפילו של מפגש אחד כמו סדנת אלן קאר המוכחת, או סדנאות פרטיות של מספר מפגשים הכוללים שיחות עם נגמלים אחרים, מה שיוצר תחושה של שותפות גורל ותמיכה מנטלית חשובה בתהליך מורכב זה.

עזרים להפסקת עישון

לאלו הסובלים מתופעות לוואי שיופיעו זמן קצר לאחר הגמילה, ניתן גם להשתמש בעזרים להפסקת עישון. ניתן לבחור למשל בשימוש בתכשירי ניקוטין חלופיים, כמו מסטיק, לכסניות מציצה או מדבקות ניקוטין. מוצרים אלה באים להחליף את אספקת הניקוטין דרך הסיגריה ולבצע הפסקה הדרגתית. יש להשתמש בעזרים אלה לפי הוראות היצרן.

לסיכום, גמילה מעישון היא בלי ספק הצעד הנכון עבורכם, מכל הבחינות, אך אין חולק על כך שזה עשוי להיות תהליך ארוך, מאתגר ומייגע. יש מודעות רבה לצורך בגמילה כיום, ושיטות שונות לטיפול, כך שאם תבחרו בסדנה, מדבקות או בשיטת מיינדטק, דאגו לאזן את עצמכם עם אורח חיים בריא, תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]