תביעות סיעוד מול חברות הביטוח - איך מתמודדים? - 0404
תביעות סיעוד מול חברות הביטוח – איך מתמודדים? FREEPIK

תביעות סיעוד מול חברות הביטוח – איך מתמודדים?

כולם כבר הבינו זה מכבר, כי אין די בביטוח הבריאות אשר ניתן על ידי קופת החולים, ויותר ויותר בני אדם נוטים לרכוש ביטוח סיעודי פרטי, למען התמודדות עם מצבים בריאותיים קשים בעתיד, שיהפכו אותם לסיעודיים. רכישה של ביטוח סיעודי פרטי מוודאת קבלה של זכויות וכל מיני פיצויים, על פי מה שמופיעה בפוליסה שלכם. באם תקפידו לקרוא את המאמר הזה למן התחלתו ועד לסופו – תוכלו לגלות תביעות סיעוד מול חברות הביטוח – איך מתמודדים?

תביעות סיעוד מול חברות הביטוח – איך מתמודדים בהגשה של תביעת הסיעוד?

למען הסר ספק, חברת הביטוח, שממנה רכשתם את הביטוח הסיעודי, מחויבת להעביר לכם את כל המידע הרלוונטי, בטרם תגישו את תביעות סיעוד. ונשאלת השאלה – תביעות סיעוד מול חברות הביטוח – איך מתמודדים? קודם כל, עליכם למלא את טופס תביעת הסיעוד, הטופס שנמצא באתר של חברת הביטוח, לטופס זה עליכם להוסיף כל מסמך רלוונטי, אשר מפורט באתר של חברת הביטוח. כמו כן, עליכם להוסיף באתר כל מסמך רפואי שמתעד את המצב הבריאותי שלכם, לרבות חשבונית עבור טיפול רפואי, חוות דעת של רופאים מומחים, וכיוצא בכך. במידה ותחמיצו את אחת הדרישות, הליך תביעת הסיעוד שלכם יתעכב, וחבל… אף במידה וכבר הגשתם את התביעה הסיעודית, כולל כל מה שנדרש לצרף אליה, אל תנוחו על זרי הדפנה. עליכם ליצור קשר טלפוני עם חברת הביטוח, ולוודא שהיא קיבלה את תביעת הסיעוד שלכם, ותקפידו לתעד את האישור שהתקבל על ידי חברת הביטוח.

תביעות סיעוד מול חברות הביטוח – המלצות להתמודדות עם התביעה

כל מי שניסה להגיש תביעת סיעוד, בזמן כזה או אחר, יעיד בוודאי כי התהליך מייאש, סיזיפי, מתסכל ומסובך למדי. לא כולם מודעים לזכויות שלכם, ועל מנת להקל עליכם את התהליך, נדון בסוגיה – תביעות סיעוד מול חברות הביטוח – איך מתמודדים? להלן המלצות להתמודדות עם התביעה הסיעודית שלכם –

  • תכירו ותבינו את הזכויות שלכם בפוליסה – לפני שתגישו תביעת סיעוד, משמעותי שתעברו ביתר שאת על תנאי הפוליסה שאותה רכשתם, ותבינו לעומק מה הן הדרישות לשם קבלה של תגמולי הביטוח שלכם.
  • לא תמיד אתם תהיו אלו שתמלאו את טפסי הביטוח, לעתים הם ימולאו על ידי קרובי המשפחה שלכם. על מנת להימנע מבעיות עתידיות, כדאי שתעברו הערכה קוגניטיבית בקרב פסיכוגריאטר, רופא מומחה, כמו גם נוירולוג. הדבר ישים כאשר חברת הביטוח תטען שאתם תשושי נפש, משמע – שכושר השיפוט שלכם לוקה בחסר, מה שעשוי לדחות על הסף את התביעה הסיעודית שלכם.
  • לאחר שתסיימו לאסוף את כל התיעוד הרפואי שלכם, כדאי שתסדרו אותו בסדר כרונולוגי, ותוציאו מהתיעוד הרפואי כל חומר שלא רלוונטי. תשאירו רק בדיקות רפואיות, מסמכים שמורים על המצב הרפואי שלכם, אבחנות, וכיוצא בזאת. תבצעו רישום ספציפי של ההיבטים שחשובים לפרוטוקול רפואי, כמו למשל – מתי התחיל להתדרדר המצב הבריאותי שלכם, מתי בדיוק אבחנו אתכם כסיעודיים, וכיוצא בזה.
  • תכינו תיק מסודר של מסמכים, שיכיל בתוכו את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים, שיקיפו מינימום שלוש שנים מאחורה. כל התיעוד הרפואי שתאספו יהווה עבורכם את הכלי המוביל במלחמה למימוש הזכויות הסיעודיות שלכם, ושמורה לכם הזכות לקבל העתקים מלאים של הרשומות הרפואיות שלכם.

מעוניינים להגיש תביעת סיעוד? צרו קשר עם חברת מגן מומחים

לאתר: https://www.magenexperts.co.il/

אולי יעניין אתכם:

כיצד תגישו תביעת בצורה הטובה ביותר?

חוק הסיעוד – מי זכאי? וכיצד תובעים?

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]