לימודי פרשת השבוע בבית ספר "רוגוזין" - 0404
לימודי פרשת השבוע בבית ספר

לימודי פרשת השבוע בבית ספר "רוגוזין"

בשבוע שעבר נערך בחטיבה העליונה "רוגוזין" בית מדרש קהילתי בו לומדים יחדיו תלמידים, הורים ומורים את פרשות השבוע עם דגש על סוגיות הלכתיות אקטואליות הנוגעות לחיי היומיום שלהם. 

ערבי בית המדרש המתקיימים בשיתוף תוכנית "מקום" של מדרשת אורנים, מזמנים למידה בחברותא ומאפשרים שיח פורה בו כל משתתף יכול להביע את דעתו. 

בית מדרש עסק הפעם בנושא העצמת נשים, לקראת יום האישה הבינלאומי ובסימן מגילת אסתר. בערב השתתפו גם בנות אולפנית שח"ם, והוא ועסק בדמות האישה במגילת אסתר ובימנו אנו. ההרצאות והדיונים לוו בקטעי שירה ומוסיקה של מקהלת בית הספר.  

בית הספר רוגוזין הינו הראשון שהקים בית מדרש בתוך בית ספר חילוני ומקיים פעילות תורנית כחלק מתוכנית הלימודים. במפגשים משתתפים מרצים מתחומים שונים והרב הראשי חיים שלמה דיסקין, העוסקים בפרשות השבוע והקשר לימנו . 

אורלי בן הרוש, מנכ"לית רוגוזין:" אנו מאמינים כי תהליכים חינוכיים מתקיימים לא רק במהלך שעות הלימוד הפורמליות אלא גם בתוך הקהילה. בית הספר בנוי על יחסי הגומלין ושיתוף הפעולה בין הגורמים השונים כאשר בית המדרש פועל ע"פ עקרון זה, תוך שהוא תורם  להעמקת הזהות היהודית , לקירוב לבבות ולהבנת המשמעות של להיות יהודי בארץ ישראל".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]