תושבי יו״ש מאוכזבים מהבטחות ראש הממשלה - מחר יקימו אוהל מחאה מול מעונו - 0404
תושבי יו״ש מאוכזבים מהבטחות ראש הממשלה – מחר יקימו אוהל מחאה מול מעונו רועי חדי

תושבי יו״ש מאוכזבים מהבטחות ראש הממשלה – מחר יקימו אוהל מחאה מול מעונו

תושבי יו״ש החליטו להקים אוהל מחאה מול מעונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים. אוהל המחאה יוצב החל ממחר (ג׳) בשעה 15:30.

באוהל ישהו ראשי רשויות ביהודה ושומרון, משפחות שכולות נפגעות הטרור ביו״ש וראשי ישובים.

האוהל מוקם במחאה על אוזלת היד הממשלתית ומניעת תקציבי הבטחון לאזור יהודה ושומרון וזאת על חשבון חיי אדם.

המטה לבטחון תושבי יו"ש המורכב מנציגי המשפחות השכולות ונפגעות טרור הודיע על החלטתו להתחיל מחר במחאה וזאת בעקבות נאומו של ראש הממשלה בפתח מושב החורף של הכנסת.

לשביתת השבת יצטרפו כאמור ראשי רשויות, בהם ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן, ראש מועצת בית אריה אבי נעים, ראש מועצת קריית ארבע מלאכי לוינגר. ראשי הרשויות יצטרפו למשפחות השכולות ובהן: הדס מזרחי, אלמנתו של ברוך מזרחי שנרצח בפיגוע ירי לפני 3.5 שנים ערב פסח בדרכו לליל הסדר עם משפחתו. איציק אבוטבול ששכל את אשתו הדס אבוטבול בפיגוע ירי, משה הר מלך ששכל את בנו שולי הר מלך בפיגוע ירי. רותי חסנו ששכלה את בעלה אברהם בפיגוע דריסה.

נציגי המשפחות השכולות: "מאוכזבים מנאום ראש הממשלה. גם לאחר כל הפיגועים הקשים ביו"ש, חדירות לישובים ותאונות על הצירים והנושא הבטחוני, עדיין ראש הממשלה לא מצא אפילו להתייחס למחדל וחוסר היכולת של הממשלה לעמוד בהבטחותיה לכל הפחות בכל הנוגע לחיי אדם. במקום זאת מצא לנכון להשתעשע בנאום חמוצים שכל ההתייחסות שלו ליו"ש נגעה לכך שהוא לא מפנה ישובים- דבר שלצערנו גם הוא לא נכון. העובדה שהממשלה הזו לא מפנה ישובים אינה הוכחה לכך שזו ממשלת ימין. גם יו"ר מחנה השמאל כבר הודיע שלא יפנה ישובים.

בהתיישבות עברו את השלב הזה מזמן. אין ספק שלא מפנים ישובים. הנקודה היא שגם צריך להגן בהם על חיי אדם. הנקודה היא שגם צריך לדאוג לתשתיות לבני האדם שגרים שם. הנקודה היא שצריך למנוע את הפיגוע הבא וזה לא יקרה רק בעזרת דיבורים״.

לפני כשבוע עלו נציגי משפחות שכולות יחד עם ראשי רשויות ביו״ש והודיעו שיש משבר אמון עם ראש הממשלה וכי אם לא יימצא פתרון לנושא מרכיבי הבטחון בכבישים ובישובים ולנושא הכבישים העוקפים מצילי החיים ביו״ש בתוך כשבוע, הם יפתחו אוהל מחאה מול בית ראש הממשלה. ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר במקום: "אנחנו במשבר אמון מול ראש הממשלה", וזאת לאחר שהממשלה למרות הבטחותיה לא דאגה להגנה על הישובים למרכיבי בטחון בכבישים ולסלילת כבישים עוקפים מצילי חייים ביו"ש. (בתמונה: יוסי דגן ואבי נעים בכביש שהממשלה עצרה את סלילתו).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com