חברת ענב נדל"ן: פינוי בינוי תקוע? יש מה לעשות! - 0404
חברת ענב נדל PIXABAY

חברת ענב נדל"ן: פינוי בינוי תקוע? יש מה לעשות!

בין אם תשאלו את אפי כץ, בעלי חברת ענב נדל"ן, או שמא תשאלו יזמי נדל"ן אחרים בישראל, תמיד תתבשרו כי פרויקטים אלו של פינוי בינוי ארוכים, מתישים ומורכבים במיוחד. אז מה עושים כאשר פרויקט של פינוי בינוי נתקע? המשיכו לקרוא.

חשוב לדעת מה לעשות כאשר פרויקט פינוי בינוי נתקע באמצע התהליך. כמה הצעות שיכולות לעזור לכם לחזור למסלול הן: לשכור מומחה בתחום, לערב את הקבלן או את היזם בחששות שלכם, לעיתים אפילו לחפש אפשרויות אחרות אצל חברות יזמות אחרות. זאת, בהנחה שהחוזה שלכם מתיר את הפעולות האלו. מה עוד אפשר לעשות אם פרויקט פינוי בינוי נתקע באמצע התהליך? המידע הבא בחסות המידע שנלקח מאתר הבית של חברת ענב נדל"ן – התחדשות עירונית ופינוי בינוי.

מקרים בהם פרויקט פינוי בינוי יכול להיתקע

במקרים אלו של פרויקט פינוי בינוי שנתקע באמצע התהליך, אפי כץ, בעלי חברת ענב נדל"ן, ממליץ על בדיקה מעמיקה. אם הפרויקט למשל טרם אושר על ידי הגורמים הרלוונטיים ויש להגישו מחדש לאישור, סביר שאתם תתמודדו עם תקיעות בתהליך.

כשפרויקטים של פינוי בינוי נתקעים, זו יכולה להיות חוויה מתסכלת, אין ספק. זה קורה כשהפרויקט נמצא באמצע התהליך ואין כיוון ברור להיכן ה"רוח נושבת", בעוד שישנם מספר גורמים נוספים שיכולים להוביל לכך שפרויקט פינוי בינוי נתקע. כמה מהגורמים הללו הם: 1) אין מספיק מימון להמשיך בפרויקט. 2) יותר מדי בעלי עניין מעורבים בקבלת ההחלטות. 3) נוצרים ניגודי אינטרסים. 4) חוסר כיוון ברור או מנהיגות-מקצועית. 5) פשיטת רגל של קבלן, של יזם ועוד.

אם נתקעתם בתהליך פינוי בינוי, הנה כמה טיפים כיצד להתקדם

אם עדיין לא התחלתם את התהליך ואתם לא מחויבים בחוזה, חברת ענב נדלן ממליצה לבדוק אם יש אפשרות לגייס יזם אחרי לטובת הפרויקט. אם כן התחלתם בתהליך, ודאו שכל הניירת שלכם תקינה ומוכנה להגשה למחלקת הבנייה.

חשוב לדעת אילו מסמכים יש להגיש ומתי יש להגיש אותם. כמו כן, חשוב לוודא שכל המסמכים הגיעו ליעדים שלהם. לא פעם, הגורמים הרלוונטיים מפספסים ניירת, לא מקבלים מיילים וכל מיני סיבות אחרות שיכולות לגרום לתקיעות של התהליך.

כיצד לגרום לפרויקט פינוי בינוי להימשך למרות תקיעותו?

אם פרויקט פינוי בינוי נתקע באמצע התהליך, זה יכול להיות מאוד מתסכל, זה ברור. עם זאת, יש כמה דרכים לפתור בעיה זו ולהחזיר את הפרויקט שלכם למסלול. למשל, שוחחו עם היזם שלכם וגלו מה הוא רוצה מהפרויקט בסופו של דבר. ייתכן שהיזם מצפה לדבר ביצוע לא ריאלי כלשהוא, וייתכן שזה מה שגורם לתקיעות של התהליך. חברת ענב ממליצה על תכנון מראש ותיאום ציפיות מול היזם, מה שעשוי להקל רבות על התהליך בהמשך הדרך. 

קחו בחשבון שאם היזמים כבר החליטו על דברים מסוימים והם מעוגנים בחוזה, אז לא ניתן יהיה לשנות הפרמטרים האלו ברוב המקרים. את דעתם ולהתקדם עם התוכנית שלך. אם הם עדיין לא החליטו על אי-אלו פרמטרים שעשויים בעתיד לתקוע את התהליך, אז אולי כדאי לשאול אותם אם הם רוצים שתשתלטו עליהם ותסיימו עבורם את העבודה. זאת, כדי לזרז את התהליך עד כמה שניתן. 

שכירת ייעוץ חיצוני לפרויקטים של פינוי בינוי

אם אינכם יודעים מאיפה להתחיל, אולי עדיף לשכור יועץ חיצוני. זה יעזור לכם להבין היכן בדיוק עומד הפרויקט שלכם ומה צריך לעשות הלאה. בסופו של דבר, תהליך פינוי בינוי יכול להסתבך עקב המון סיבות שונות, והתהליך מכריע ומשמעותי עבור הרבה אנשים המעורבים בביצועו.

אם אתם מרגישים שאתם לא יכולים להתמודד עם זה בעצמכם, עדיף שתשכרו יועץ חיצוני שמבין היטב את התהליך, את כללי המשחק ויכול להציע עצות חשובות לגבי איך להמשיך בפרויקט. לרוב, יהיה כדאי לקבל את הסיוע של עורך דין התחדשות עירונית.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]