ביטוח לכלבים, האם זה כדאי? - 0404
ביטוח לכלבים, האם זה כדאי? FREEPIK

ביטוח לכלבים, האם זה כדאי?

הרבה מאוד אנשים שמחליטים לאמץ כלב, תוהים בינם לבין עצמם, האם נכון להם לרכוש ביטוח לכלבים. ביטוח זה מוצע למכירה על ידי סוכנויות ביטוח שונות שמתמחות בכך, והיום יותר מתמיד, אפשר למצוא לא רק הצעות בנושא, אלא גם הרבה מאוד מידע שיכול לעזור בהחלטה האם לרכוש ביטוח או לא.

על מנת להבין למה משתלם לקנות ביטוח לכלבים, חשוב להבין תחילה מה זה אומר, מה כוללת הפוליסה ומה מקבלים אחרי שרוכשים אותה. חשוב להדגיש כאן, שזה לא משנה באיזה סוג כלב מדובר, ביטוח לכלבים יכול להתאים לכל סוג של כלב, כאשר התנאים והסעיפים יכולים להשתנות בהתאם לסוג הכלב.

מה זה ביטוח כלבים ומה כוללת פוליסת הביטוח

כידוע, כשאנחנו חולים, אז יש לנו אפשרות לפנות אל קופת חולים בה אנחנו מבוטחים ולקבל טיפול. כל אחד מאזרחי מדינת ישראל חייב להיות מבוטח בביטוח בריאות ממלכתי, ובנוסף אנחנו גם מבטחים את עצמנו דרך ביטוחים פרטיים.

במקרה של חיות מחמד, בפרט כלבים, אין מוסד שנקרא קופת חולים וביטוח בריאות ממלכתי. כל בעל כלב צריך להחליט בעצמו, האם הוא מבטח את הכלב שלו או לא. במידה ולא, זה אומר שעל כל טיפול הוא יצטרך לשלם בעצמו לווטרינר אצלו יבחר לבצע את הטיפול.

מעבר לכך, אם חס וחלילה הכלב שלו נושך כלבים או אנשים אחרים, הוא יצטרך לשאת בעלויות הטיפול והנזקים שנגרמו להם. אם מדובר בכלב שקט ורגוע, אז ייתכן שלא יהיו הוצאות כאלו, אך במקרים אחרים, בטח אם מדובר בכלבים גדולים, לא רגועים בהכרח, אז הסיכון הוא גבוה יותר.

פוליסת ביטוח לכלבים, יכולה לענות על צרכים אלו. גם מבחינת טיפולים בכלבים וגם מבחינת מה שנקרא ביטוח צד ג', כלומר ביטוח נשיכות ונזקים באופן כללי, אשר עלולים להיגרם לאנשים, חיות מחמד אחרות או רכוש. צריך לזכור, הסכומים יכולים להגיע לסכומים של אלפי שקלים ומעלה.

מדוע משתלם לקנות ביטוח לכלבים?

ההסבר העיקרי הוא כמובן השיקול הכלכלי. במקום שאנחנו נצטרך לשאת בכל ההוצאות, חברת הביטוח משתתפת בהן ואנחנו משלמים רק חלק קטן מהן.

הסבר אחר הוא, הביטוח מספק לנו אפשרות ליהנות מטיפולים והוצאות לא צפויות, דברים שאנחנו לא תיכננו, ויכולים להיות מאוד משמעותיים עבורנו, בין אם מדובר על הוצאה אגב מחלה, פציעה, חבלה, תאונה או כל דבר אחר. זה חוסך לנו אי נעימות ויכול לעזור לנו מאוד מבחינה כלכלית.

סיכום, חשוב מאוד לרכוש ביטוח לכלבים, אפילו אם מדובר בכלב קטן, בריא ולא מזיק. אנחנו אף פעם לא יכולים לדעת מה יקרה לו בעתיד, אנחנו גם לא יכולים לצפות את ההתנהגות שלו במצבים שונים. פוליסת ביטוח תגן עלינו בכל מצב, ובכל מקרה בו אנחנו נידרש לשאת באחריות ובהוצאות למעשיו.

לפרטים נוספים ניתן לפנות למרכז הישראלי לביטוח חיות מחמד.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]