אוהד כדורגל שתקף שוטר באיצטדיון טדי הורחק ממגרשי הספורט ל-3 עונות - 0404
אוהד כדורגל שתקף שוטר באיצטדיון טדי הורחק ממגרשי הספורט ל-3 עונות חדשות 0404

אוהד כדורגל שתקף שוטר באיצטדיון טדי הורחק ממגרשי הספורט ל-3 עונות

אוהד כדורגל הורחק היום (שני) ממגרשי כדורגל ל-3 עונות לאחר שנמצא אשם בתקיפת שוטר במהלך משחק באיצטדיון טדי.

בתאריך 16.9.17 התקיים באצטדיון טדי משחק כדורגל בין הקבוצות בית"ר ירושלים- הפועל חיפה. במהלך המשחק החל עימות בין האוהדים לשוטרים במהלכו אחד מהם תקף אחד השוטרים שניסה להימלט. החשוד זוהה על ידי השוטרים שעצרו אותו לחקירה בתחנת מוריה, בסיומה שוחרר עם זימון להתייצב בפני בית המשפט.

בדיון שהתקיים היום בעניינו נעתרה השופטת לבקשת המשטרה והורתה על הרחקתו של האוהד ממשחקי הכדורגל לתקופה של 3 עונות והתייצבות בתחנות המשטרה במהלך משחקי הקבוצה.

"חומר הראיות מקים יסוד סביר כי המשיב תקף את אחד הבלשים במכת אגרוף ולאחר מכן ניסה לברוח ממעצר. התנהגותו של המשיב יש בה כדי להפר באופן אלים את הסדר הציבורי. בנסיבות אלה אני סבורה כי יש יסוד לבקשת המשטרה להרחקת המשיב ממשחקי כדורגל, וזאת למשך התקופה המבוקשת מדובר באדם שאין זו עבירה ראשונה אותה הוא מבצע בניגוד לחוק למניעת אלימות בספורט והפעם אף נקט באלימות של ממש כלפי שוטר". כך אמרה בהחלטתה כב' השופטת מיקה בנקי בדיון שהתקיים היום בעניינו של אוהד כדורגל שנעצר ונחקר בגין תקיפת שוטר ועבירות על חוק אלימות בספורט.

במשטרה ציינו כי המשטרה פועלת במגוון נרחב של כלים, גלויים וסמויים, במטרה למנוע אירועי אלימות במהלך משחקי ספורט. מעצר החשוד, חקירתו והחלטת בית המשפט הינה חשובה שכן יש בה משום אמירה לאוהדי הספורט שמי שינקוט באלימות המשטרה תפעל למצות עימו הדין.

תגובת מנהלת הליגות לפסק הדין של כב' השופטת מיקה בנקי, להרחקת אוהד כדורגל למשך 3 עונות על רקע תקיפת שוטר: "אנו מבקשים לחזק את ידי מערכת המשפט על ההחלטה.

מיום הקמתה, שמה לה מנהלת הליגות למטרה לרתום את כלל הגורמים (מועדונים, אוהדים, ממשלה, כנסת, משטרה ומערכת המשפט) על מנת לאפשר למשפחות להגיע למגרשי הכדורגל ללא חשש מאירועי אלימות. בצד החינוכי ובחסות בית הנשיא, השיקה מנהלת הליגות, את תחרות "מגן הכבוד", המעניקה תמריצים כספיים למועדונים, אוהדים ומחלקות נוער הפועלות בצד המניעתי והחינוכי של תופעות אלימות וגזענות.

פעילות זו חייבת להיות מגובה בחקיקה שתאפשר ענישה על גילויי אלימות במגרשים ואכיפה קפדנית על ידי המשטרה ומערכת המשפט. החלטתה החשובה של השופטת בנקי היא צעד ראשון חשוב ביצירת אקלים בטוח ונעים יותר במגרשי הספורט. עם פתיחת מושב החורף היום, אנו קוראים לכנסת ישראל להצטרף למאבק באלימות בספורט ולקדם חקיקה תומכת כגון מעקב אלקטרוני אחר אוהדים מורחקים, אישור שימוש בטכנולוגיית זיהוי פנים במגרשים והחמרת ענישה על אלימות וגזענות בספורט".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com