ח״כ אמסלם: פקידי האוצר מטעים את הכנסת בהליך חקיקה - אדרוש טיפול משמעתי - 0404
+
ח״כ אמסלם: פקידי האוצר מטעים את הכנסת בהליך חקיקה – אדרוש טיפול משמעתי חדשות 0404

ח״כ אמסלם: פקידי האוצר מטעים את הכנסת בהליך חקיקה – אדרוש טיפול משמעתי

יו"ר ועדת הפנים דודי אמסלם הביע דבריו הבוקר בדיון על הטעיית אנשי האוצר את ועדת הפנים של הכנסת בחוק לאיחוד הרשות למלחמה בסמים, מציל"ה ו'עיר ללא אלימות'. 

אמסלם: "זהו ביזיון אחד גדול שפקידי האוצר מטעים את הכנסת בהליך חקיקה, ואני מתכוון לפנות ליועץ המשפטי לממשלה ולנציב שירות המדינה שיטלפו בכך במישור המשמעתי. אני הכנסתי סעיף להצעת החוק לפיו שכרם ומעמדם של העובדים לא ייפגע. 4 דיונים ועוד ארבע פגישות עבודה התקיימו בנושא, ובכולם ביקשתי רק דבר אחד – שהעובדים לא ייפגעו. חלק מהדיונים סגרתי כעבור 5 דקות לאחר ששאלתי אם העניין הוסדר עם כל העובדים, ונאמר לי שלא. בדיון האחרון נאמר לי שהכל סודר, ולכן העברנו את החוק.

אחרי החקיקה קיבלתי טלפונים מעובדים ששכרם ירד באלפי שקלים בחודש. עובדים טובים. אין עליהם תלונות. למה צריך להוריד להם שכר? ומה שהכי הדהים אותי שהטעו את הוועדה. אני אמור לייצר חוק על בסיס מידע".

עוד אמר יו"ר הוועדה ח"כ אמסלם: "אני מקווה שראש הממשלה לא מקבל נתונים שקריים ועל סמך זה מחליט אם לפתוח במלחמה. פקיד צריך לתת נתונים שלפחות הוא חושב שהם אמיתיים. הלקח שלי הוא שלהבא אני לא מאמין לאף פקיד והכל יהיה כתוב בחוק".

אסף שירמן, אגף השכר באוצר: "היו שעות של דיונים עם ההסתדרות שיודעת לייצג את העובדים נאמנה. הגענו עם ההסתדרות להסכמות לגבי כל עובד. לא הפעלנו לחצים ולא התחייבנו. אמרתי שאני לא מתחייב".

יו"ר הוועדה, ח"כ אמסלם: "אם היית אומר שאתה לא מתחייב, לא היה חוק. תקרא את הפרוטוקולים. כשאמרת שיש הסכמות עם 38 עובדים מתוך 40, נעלתי את הישיבה ואמרתי לכם לחזור כשיוסדר עניינו של העובד האחרון".

יהודה סויסה, יו"ר ועד העובדים ברשות למלחמה בסמים: "שכרי נפגע ב6000 ש"ח. היינו לחוצים. הפחד שלי היה שהחוק לא יעבור ויעיפו את כולנו. פחדנו מהקטע שמחר כל העובדים ילכו לבית. הגענו להסכמות עם ההסתדרות".

דני בונפיל, ההסתדרות: "אם יו"ר הוועדה מופתע, אז הוא לא מכיר את הממונה על השכר. יום יום שעה שעה הם עושים לנו את זה. שנים אני מנהל מו"מ. מילה זו לא מילה. התרגלנו. תמיד אתה מתקדם וחוזר אחורה".

יו"ר הוועדה ח"כ אמסלם: "אני מבחין בין מו"מ שיש לו דינמיקה משלו, לחקיקה. כאן אין שני צדדים. כאן יש מחוקק שמבקש מידע וחייב לקבל מידע נכון, כי על בסיס זה הוא מחוקק".