הכלב עושה צרכים בבית? כיצד נגמול אותו מצרכים? - 0404
הכלב עושה צרכים בבית? כיצד נגמול אותו מצרכים? מולי חיות מחמד

הכלב עושה צרכים בבית? כיצד נגמול אותו מצרכים?

הכלב שלך לא מחונך לצרכים ועושה אותם בכל הבית? נמאס לך לנקות אחריו? כיצד ניתן לגמול את הגור מעשיית צרכים בתוך הבית ביעילות?

אחת הסוגיות המורכבות בגידול כלבים היא הבחירה בגור שאינו מחונך עדיין לצרכים. כלבים למכירה לא תמיד יהיו מחונכים לכך והדבר יכול להוביל ללא מעט חיכוכים בבית, גם מול הכלב אבל גם באופן כללי בבית. אם פועלים מראש ובאמצעות הכלים המתאימים ניתן לחנך כל גור לעשות את צרכיו אך ורק בחוץ. כיצד עושים זאת, ואילו מוצרים צריך בשביל שהמהלך יצלח? על הכול נסביר בכתבה שלפניך.

ליצור תחום מותר בבית טריטוריה גדר גורים

אחד מההרגלים החשובים ביותר שיש להקנות לכלב כדי לסייע לו להיגמל מצרכים בבית היא ליצור עבורו סביבה תחומה בתוך הבית טריטורייה . הכוונה היא לאזור ממנו הכלב לא יוכל לצאת בעצמו ושבתוכו יהיו רק חפצים בהם הכלב יכול לגעת. בטריטורייה שלו גדר אילוף  שבאמצעותה הסביבה הסגורה בה הוא יהיה, ניתן יהיה להרגיל את הכלב להשתמש ולשחק רק בחפצים וצעצועים מסוימים, תוך הקניית הרגלים לטווח הרחוק. כמובן שבכל שאר הזמן שהכלב לא נמצא במקום התחום, יש להסתובב עמו בבית בהשגחה.כמובן לאחר חיסון משושה שלישי ואחרון ,מותר להוציא את הגור לטיולים מחוץ בית  וכמה שיותר פעמים.

מתי מתחילים?

מהרגע שהגור נכנס לבית יש להתחיל את החינוך, ולכן מומלץ להתארגן מראש ולרכוש מוצרים לגורים המתאימים לכך. כלוב גורים מתאים בעיקר לכלבים גדולים  יהיה מוצר הכרחי לחינוכי לעשיית הצרכים ויש לבחור כלוב שיתאים בדיוק לגודל הגור ולבית. הכלוב לא צריך להיות גדול מידי לגודלו של הגור אך חשוב גם שיהיה בו מקום בו יוכל להשתובב, לשבת ולעמוד. רכישת כלוב גדול מידי תוביל לכך שהגור יבחר לעשות צרכים בפינה אחת שלו ולשהות בפינה אחרת, והדבר לא יתרום כלל לגמילה. גדר גורים שזו גדר אילוף תתאים יותר לסוגי כלבים קטנים ,היא פתוחה מלמעלה וקשה לו להזיז אותה או לקבוץ מעליה החוצה,

מה כדאי לקנות לגורים כדי לשפר את הליך הגמילה?

גדר אילוף-מסייע לגור להבין את הטריטוריה שמותר לו לעשות הכל עדין לא בשל להבין את השפה שלנו ולהתאפק מלעשות צרכים ולא משתמש בנעלים רהיטים כמשחק יקר לנו.

משטח פדים,ופדים לגורים- הפדים מסייעים לספיגת הצרכים והמשטח מקבע את הפד ולא נותן לגור לקרוע אותו ולעשות ממנו קונפטי ,חוזר לעשות במקום אחד וגם בהמשך תלוי בנו מתי וכמה פעמים נוציא אותו לצרכים  אחרי שלושת חיסוני משושה.

ספרי מעודד לצרכים-מתיזים על המשטח והפד מעודד את הגור חעשיית צרכים במקום אחד

ספרי מנטרל מעשיית צרכים- מוציאים את הגור מהטריטוריה לשחק איתו בבית המידה וטועה ועושה מחוץ לגדר גורים מנגבים את מיקום הצרכים שתן ומתיזים ספריי מנטרל שתן מרחיק אותו מעשיית צרכים חוזרת שהרי עשיית צרכים זהו סימון טריטורייה והם חוזרים לעשות באותו מקום .

 משחקי כרסום ולעיסה -חשוב  לפזר במקומות שונים גם משחקי לעיסה וכירסום המותאמים לגודלו וגילו של הכלב.  ,כמו כן עצמות מותאמות לגילו וגודלו להפגת השיעמום  וזאת כדי שהישיבה בתוך הכלוב תהפוך להיות דבר חיובי שהוא מחכה לו. מאוד חשוב שהכלב ילמד להכיר איזה משחקים מותר לו ובהמשך כשהגדר גורים תסגר יכיר ויאהב לשחק עם המשחקים שלו.

כשהוא מסכים להיכנס לכלוב ואפילו אוהב אותו, כדאי לסגור אותו לזמן קצר בתוכו ולהתחיל בסגירת דלת הכלוב כאשר הגור נמצא בפנים. יש לקחת בחשבון שכדי שהגור לא יעשה צרכים בתוך הכלוב או בבית, יש להוציא אותו לטיולים, במיוחד כשהוא צריך כיוון שהיכולת שלו להתאפק נמוכה. רצוי לשחק עם הגור ולתת לו להתעייף, וכשהוא מתעורר להוציא אותו מיד לטיול כדי שאת צרכיו יעשה בחוץ.

האם כדאי לשבח את הגור כשהוא עושה צרכים בחוץ?

כאשר יוצאים עם הכלב החוצה, מומלץ לקחת גם שקית של ממתקים קטנה בכיס. כאשר הוא עושה את צרכיו בחוץ מומלץ לשבח אותו ולתת לו חטיף קטן, כך שבראשו ייווצר הקשר בין עשיית צרכים בחוץ ובין חוויה חיובית וטובה. אם הגור בוכה כשהוא נמצא בכלוב ניתן להוציא אותו ולטייל אתו בחוץ, עם הזמן הוא יתרגל להתאפק ולשהות פרקי זמן ארוכים יותר בתוכו. רצוי גם לשמור על זמני האכלה קבועים, ולומר מילה שתקשר בין הצרכים ובין הזמן בו הם מבוצעים, לדוגמה: טיול, או פיפי.

הציוד הטוב ביותר במשלוח מהיר עד הבית

באתר מולי חיות מחמד ניתן למצוא את כל הציוד הנדרש כדי לגמול גורים מצרכים בבית.פדים לגורים ,גדר גורים כלוב אילוף, אנו מציעים כלבים למכירה וציוד היקפי במחירים מיוחדים ובמשלוחים מהירים עד הבית. רוצה להזמין ולקבל יעוץ

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]