הילד התלונן על כאב בטן בשל אפנדציט, הרופא הורה לו לשתות קולה - 0404
הילד התלונן על כאב בטן בשל אפנדציט, הרופא הורה לו לשתות קולה פלאש 90

הילד התלונן על כאב בטן בשל אפנדציט, הרופא הורה לו לשתות קולה

טיפול רשלני של רופאי המשפחה העמיד בסכנה חמורה את חייו של נער בן 16, וגרם לו לנזקים בריאותיים משמעותיים. על פי תביעה שהוגשה בשמו של הנער והוריו, הגיע הנער מלווה באמו, לרופא המשפחה במרפאת 'כללית'. הנער, כך נטען, התפתל מכאבי בטן עזים וסיפר כי הוא סובל מהקאות ומקלקולי קיבה תכופים. על אף תלונות אלו, לא מדד הרופא לנער חום ולא שקל אותו, ורק המליץ על טיפול בכדורי "קל בטן" וכן על שתיית 'קוקה קולה'. 
 
כעבור מספר ימים, משלא חל כל שיפור במצבו של הנער, שבו האם ובנה אל המרפאה, והפעם, המליץ הרופא על אכילת מרק, וביצוע בדיקת צואה לתרבית.  למחרת היום שבו האם ובנה עם דגימה כנדרש, אך חרף העובדה שמצבו של הנער החמיר עוד יותר, המליץ להם הרופא להמתין לתוצאות הבדיקה, וחזר על המלצתו על שתיית קולה ואכילת מרק.
 
בחלוף חמישה ימים נוספים, כך נטען, הדרדר מצבו של הנער והוא הפך לאפאטי ורק אז הפנה אותם רופא מחליף למיון, וגם זאת רק לנוכח התעקשותה של האם. מחלקת המיון בבית החולים 'סורוקה', בוצעה בנער בדיקת CT בטן, שהדגימה דלקת תוספתן חריפה (אפנדיציטיס) שחייבה ביצוע ניתוח דחוף.
 
לדברי עורכי הדין שפירא וקלו-יוגב, בסיומו של הניתוח, יצא הרופא הכירורג אל ההורים וציין בפניהם, כי הם הגיעו אל בית החולים ברגע האחרון. לדבריו, אילו היו מתמהמהים, עלול היה הנער למצוא את מותו.
 
אלא שבכך, לא תמה מסכת ייסוריו של הנער. שבועיים לאחר הניתוח, כך נטען, החל הנער סובל שוב מכאבי בטן עזים. הפעם, כך נטען, אובחנה אצלו דלקת ריאות, והוא אושפז במשך כשלושה שבועות במחלקת כירורגיית ילדים בבי"ח 'סורוקה'. לכתב התביעה צורפה חוות דעת רפואית של פרופ' אהרון לרנר, מומחה בגסטרואנטרולוגיית ילדים וברפואת ילדים, שקבע, כי הרופאים ב'כללית' התרשלו בטיפול בנער, מכיוון שלא הסיקו מתלונותיו ומהתסמינים שמהם סבל, כי הוא סובל מהתקף אפנדיציטיס חריף. 
 
לדברי המומחה, רופאי הקופה לא ביצעו לקטין הערכת נוזלים, והוא אף לא נשקל. לדבריו, מדובר ברוטינה מתבקשת בנער שמשלשל ומקיא באופן תכוף במשך מספר ימים. עוד קבע פרופ' לרנר, כי אילו פעלו הרופאים בקופת חולים לפי הפרקטיקה הרפואית המקובלת, האפנדיציטיס היה מטופל כירורגית מוקדם יותר, ומהנער היו נמנעים סבל רב וסיבוכי הניתוח, וגם אשפוזו הארוך היה נחסך. 
 
"רק בזכות ערנות ההורים, שדרשו פינוי מידי של הקטין לחדר מיון, חייו ניצלו", קובע פרופ' לרנר. להערכתו, הנער ימשיך ויסבול לשארית חייו מנכות משוקללת בשיעור של 32.5 אחוזים.
 
בימים אלה, הגישו עוה"ד שפירא וקלו-יוגב, בשמם של הנער והוריו, תביעה לפיצויים בגין רשלנות רפואית נגד קופת החולים 'כללית'. בתביעה מתבקש בית המשפט, לחייב את 'כללית' לפצות את התובעים בסכום המקסימלי הנתון לסמכותו. 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]