10 אביזרים למשאיות ולרכבי שטח הנבחרים - 0404
10 אביזרים למשאיות ולרכבי שטח הנבחרים FREEPIK

10 אביזרים למשאיות ולרכבי שטח הנבחרים

נמצאים הרבה על הכבישים? כדאי שתהיו מוכנים לכל מצב ושתתארגנו על ציוד קריטי לתקלות בלתי צפויות. בין אם אתם נהגי משאיות ובין אם אתם נוהגים ברכבי שטח, זה תמיד חשוב שיהיה לכם כמה וכמה אביזרים אלמנטריים בהישג יד. כולנו מכירים את החוסר אונים של להיתקע עם הרכב באמצע הדרך בעקבות בעיה יחסית פשוטה שניתן אולי לפתור בעזרת כבל, מכלי מים, ארגזי כלים ועוד. אז למה בכל זאת אנו תמיד מוצאים את עצמנו בלי האביזרים החשובים הללו כאשר אנו בקלות יכולים לרכוש אותם ולאחסן אותם ברכב לשעת צורך? בסופו של יום אנו גם מבזבזים זמן, וגם מוצאים את עצמנו בסיטואציות לא נעימות. ובכן, הגיע הזמן לשנות זאת, להפסיק לומר "לי זה לא יקרה", ולנהוג באחריות (תרתי משמע). לשם כך הכנו עבורכם רשימה של 10 האביזרים למשאיות ולרכבי שטח הנבחרים שחובה שיהיו לנו תמיד.

אז מהם 10 האביזרים למשאיות ולרכב שמומלץ שיהיו לנו בכל נסיעה?

  1. מיכלי מים– בין אם מדובר במים למקרה חירום, מים לניקוי, או מים נקיים בהישג יד, מכלי מים הם אביזר הכרחי, ובפרט לנהגי משאיות שנמצאים בנסיעות ארוכות. מכלי מים למשאיות ורכבי שטח הם מכלים מיוחדים בעלי אטימות מוחלטת שמגנים על טיב המים מאבק ומלכלוך ומנזקים הקשורים למזג האוויר. בדרך כלל מחובר למיכל ברז קטן לנגישות נוחה.
  2. ארגזי כלים– ארגז כלים הוא קריטי לכל נהג ובפרט לנהגי משאיות ולרכבי נהגי שטח. בארגז הכלים תוכלו לאחסן בצורה מסודרת את כל הכלים החשובים לתחזוקה ולטיפול בתקלות פוטנציאליות. כמו כן, ארגזי כלים שומרים על האביזרים מחשיפה לשמש שעלולה להזיק לטיבם, מגנים עליהם ממים ומאבק, ונוחים לאכלוס בכלי הרכב השונים.

קיימים סוגים שונים של ארגזי כלים העשויים מחומרים שונים כגון אלומיניום, פלסטיק ועוד, וניתן לרכוש ארגזי כלים התואמים לצרכים שלכם.

  1. אביזרי קשירה הרמה וגרירה- כשנמצאים עם הרכב בשטח או על הכבישים, תמיד צריך להיות מוכנים. אביזרי קשירה והרמה הם מאוד חשובים והם כוללים בומר ראצ’ט, וו אונקל
  2. זוג שרשראות לנגרר, חגורת הרמה, כבלי קשירה, כננת משיכה, ועוד. כל אלו יסייעו לכם גם במצבים בלתי אפשריים, וגם יאפשרו לכם לעזור לחבר (שאולי יצא אתכם לשטח) או לזר שנזקק לעזרתכם.
  3. אביזרי שילוט ותאורה- זה אולי נשמע לכם לא קריטי כמו מכלי מים או ארגזי כלים, אבל אביזרי שילוט ותאורה יכולים להציל את חייכם, ובמיוחד אם עצרת להחליף גלגל או לתת מבט למנוע בצידי הדרך בשעות הלילה. חשוב במיוחד שיהיה לכם מחזירי אור, אפוד זוהר ועוד.
  4. אביזרי פירזול- לא פעם אנו נתקלים בסיטואציה שאנו יודעים לתקן את התקלה, יכולים לתקן את התקלה, ומגלים שחסר לנו אביזר אחד קטן שבלעדיו כל זאת אינו אפשרי. לשם כך, תמיד תדאגו שיהיו לכם במשאית אביזרי פירזול כגון בוכנת גז, וו קשירה, מהדק כבל ועוד.
  5. כבל- בואו נודה בכך, אחת הבעיות הנפוצות כאשר יש בעיה בהתנעה זה כאשר יש בעיה בהצתה, ולשם כך תמיד אבל תמיד כדאי שיהיה לנו חוטי הצתה וכבלי התנעה. כמובן שאת כל אלו תוכלו לאחסן בארגז הכלים.
  6. מנפח אוויר ותיקון צמיגים- בין או מדובר במשאיות, רכבי שטח, או כל סוג רכב אחר, זה קריטי שיהיה לנו בהישג יד מנפח אוויר, ערכת פירוק גלגל, מד לחץ/אוויר, ועוד.
  7. נוזלים ושמנים-נגמר השמן? אז מזל שיש לכם מיכל במשאית. תדאגו שתמיד יהיה לכם מיכל שמן, נוזל בלמים, נוזל קירור לרדיאטור ועוד. וכמובן מכלי מים שכבר הזכרנו בהתחלה.
  8. ואחרון חביב: אביזרי נוחות- עם כל הכבוד לפן הטכני, חשוב שגם יהיה לכם נוח בנסיעות המאתגרות. לכן, תדאגו לאבזר את המשאית באביזרים שמשפרים את חוויות הנהיגה שלכם, למשל וילון לחזית או לצד הרכב, כנגד קרני השמש, מטען רכב, שתמיד תוכלו לשמור על סוללה מלאה בפלאפון לשעת הצורך, ועוד. והכי חשוב? סעו בזהירות.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]